Aktualności27 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży: jak zabezpieczyć się podczas dużych imprez masowych?

W stolicy małopolski odbywa się jedno z większych wydarzeń religijnych na świecie. Według szacunkowych danych organizatorów Światowych Dni Młodzieży, Polskę odwiedza nawet 1,5 mln gości. Przy tego typu imprezach masowych bardzo istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa. Warto zastanowić się, jakie polisy uchronią nas przed ewentualnymi zagrożeniami.

 

Dla młodych ludzi, którzy biorą udział w wydarzeniu, organizatorzy przygotowali trzy rodzaje pakietów pielgrzyma, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Są one zróżnicowane w zależności od długości pobytu w Krakowie. Jednak w każdym z wariantów zawarte jest ubezpieczenie, pokrywające koszty leczenia szpitalnego w razie wypadku lub hospitalizacji do kwoty 30 tys. Euro. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń suma ta może być niewystarczająca, dlatego uczestnicy wydarzenia powinni zastanowić się nad wykupieniem dodatkowej polisy. Pragnąc zapewnić sobie dodatkową ochronę warto skorzystać z jednego z pakietów ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW).

 

Światowe Dni Młodzieży to także niemałe wyzwanie dla mieszkańców Krakowa i osób goszczących pielgrzymów we własnych domach. Większość osób przybywających na spotkanie z Ojcem Świętym zamieszka w prywatnych domach i mieszkaniach rodzin. Wprawdzie katolicka młodzież raczej nie powinna sprawiać kłopotów, jednak przy tak dużej liczbie ludzi zgromadzonych w jednym miejscu spodziewać się można większej ilości szkód niż zwykle. Dla gospodarzy szczególnie istotny jest fakt posiadania ubezpieczenie mienia, które stanowi finansowe zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą mieć miejsce w domu czy mieszkaniu. Do czynników ryzyka, poza zwiększoną ilością domowników, zaliczyć trzeba prowadzące do wielu szkód przeciążenie węzłów sanitarnych, a także pożary, zalania, przepięcia elektryczne czy uszkodzenia sprzętów AGD/RTV. To tylko niektóre z potencjalnych zagrożeń, przed którymi zabezpieczyć się można posiadając odpowiedni pakiet ubezpieczenia mienia. 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę