Aktualności11 maja 2017

Na polskich drogach jest bezpieczniej

Mniej wypadków, rannych i zabitych – tak przedstawia się bilans danych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym za I kwartał 2017 roku. Co więcej, spadła również liczba kierowców decydujących się na jazdę pod wpływem alkoholu.

MSWiA opublikowało raport danych o bezpieczeństwie ruchu drogowego za okres od stycznia do marca bieżącego roku. Statystyki napawają optymizmem. Spadła liczba wypadków, rannych, osób, które zginęły na drogach oraz kierowców decydujących się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu.

W pierwszym kwartale bieżącego roku na polskich drogach doszło do 5730 wypadków drogowych. W porównaniu z tym samym okresem 2016 r. zdarzeń było mniej o 524. To przeszło 8-procentowy spadek. Śmierć poniosły 477 osoby – o 86 mniej niż rok wcześniej, a 7655 zostało rannych – spadek o 734 osób.

Zmalała również liczba kolizji drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Przez pierwsze trzy miesiące w roku odnotowano 243 takie zdarzenia, to o 21 mniej niż rok wcześniej. W wypadkach z winy kierowców pod wpływem alkoholu zginęło 19 osób (19 mniej niż mniej w I kw. ub.r.), a 294 zostało rannych (o 39 mniej niż rok temu). Warto również zaznaczyć, że funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 142 tys. kierowców więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Należy pamiętać, że nietrzeźwy kierowca, który spowoduje wypadek, poniesie finansowe konsekwencje za zdarzenie. Bowiem osoby, które pod wpływem alkoholu wyrządzają szkodę, nie są objęte ochroną obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy