Na polskich drogach jest bezpieczniej

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 11.05.2017, w kategorii:

Mniej wypadków, rannych i zabitych – tak przedstawia się bilans danych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym za I kwartał 2017 roku. Co więcej, spadła również liczba kierowców decydujących się na jazdę pod wpływem alkoholu.

MSWiA opublikowało raport danych o bezpieczeństwie ruchu drogowego za okres od stycznia do marca bieżącego roku. Statystyki napawają optymizmem. Spadła liczba wypadków, rannych, osób, które zginęły na drogach oraz kierowców decydujących się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu.

W pierwszym kwartale bieżącego roku na polskich drogach doszło do 5730 wypadków drogowych. W porównaniu z tym samym okresem 2016 r. zdarzeń było mniej o 524. To przeszło 8-procentowy spadek. Śmierć poniosły 477 osoby – o 86 mniej niż rok wcześniej, a 7655 zostało rannych – spadek o 734 osób.

Zmalała również liczba kolizji drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Przez pierwsze trzy miesiące w roku odnotowano 243 takie zdarzenia, to o 21 mniej niż rok wcześniej. W wypadkach z winy kierowców pod wpływem alkoholu zginęło 19 osób (19 mniej niż mniej w I kw. ub.r.), a 294 zostało rannych (o 39 mniej niż rok temu). Warto również zaznaczyć, że funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 142 tys. kierowców więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Należy pamiętać, że nietrzeźwy kierowca, który spowoduje wypadek, poniesie finansowe konsekwencje za zdarzenie. Bowiem osoby, które pod wpływem alkoholu wyrządzają szkodę, nie są objęte ochroną obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Szybki start – Franczyza i Biznes

Szybki start – Franczyza i Biznes

Benefia i Yanosik nagrodzą kierowców

Benefia i Yanosik nagrodzą kierowców

7 dodatków do polisy turystycznej, o których nie miałeś pojęcia

7 dodatków do polisy turystycznej, o których nie miałeś pojęcia