Wzrasta popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

2015-02-24 O rosnącej popularności prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dowiadujemy się z artykułu opublikowanego przez portal bankier.pl. Powołując się na dane GUS

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 24.02.2015, w kategorii:

2015-02-24

O rosnącej popularności prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dowiadujemy się z artykułu opublikowanego przez portal bankier.pl. Powołując się na dane GUS analitycy serwisu zwracają uwagę, że w 2010 r. jedynie 3,9% Polaków było uprawnionych do świadczeń medycznych w ramach dodatkowych ubezpieczeń, w 2013 r. liczba posiadaczy polisy wzrosła do 6%, a obecnie dodatkowym ubezpieczeniem legitymuje się prawdopodobnie ponad 8% rodaków.

 

Średni miesięczny koszt dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego to 100 zł na osobę, co sprawia, że usługa ta jest powszechnie dostępna. Z artykułu dowiadujemy się, że 60% ubezpieczonych to osoby z przeciętnym dochodem na głowę w gospodarstwie domowym
w kwocie przynajmniej 1,6 tys. zł brutto. Co trzeci ubezpieczony jest mieszkańcem miasta powyżej 500 tys. mieszkańców. Wspomnieć należy także, że większość dodatkowych polis zdrowotnych jest opłacana przez pracodawców.

 

Posiadając prywatne ubezpieczenie medyczne otrzymujemy dostęp do całodobowej informacji medycznej, możliwość skorzystania z szeregu konsultacji lekarskich oraz ułatwiony dostęp do wykonywania badań. Liczyć można także na porady i konsultacje dotyczące dalszego postępowania w przypadku problemów ze zdrowiem.

DW

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Branża ubezpieczeń zdrowotnych w formie

Branża ubezpieczeń zdrowotnych w formie

Biuro Rzecznika Finansowego jednak w Warszawie

Biuro Rzecznika Finansowego jednak w Warszawie

OC znów rentowne, ale to nie koniec podwyżek

OC znów rentowne, ale to nie koniec podwyżek