Aktualności24 lutego 2015

Wzrasta popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

2015-02-24

O rosnącej popularności prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dowiadujemy się z artykułu opublikowanego przez portal bankier.pl. Powołując się na dane GUS analitycy serwisu zwracają uwagę, że w 2010 r. jedynie 3,9% Polaków było uprawnionych do świadczeń medycznych w ramach dodatkowych ubezpieczeń, w 2013 r. liczba posiadaczy polisy wzrosła do 6%, a obecnie dodatkowym ubezpieczeniem legitymuje się prawdopodobnie ponad 8% rodaków.

 

Średni miesięczny koszt dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego to 100 zł na osobę, co sprawia, że usługa ta jest powszechnie dostępna. Z artykułu dowiadujemy się, że 60% ubezpieczonych to osoby z przeciętnym dochodem na głowę w gospodarstwie domowym
w kwocie przynajmniej 1,6 tys. zł brutto. Co trzeci ubezpieczony jest mieszkańcem miasta powyżej 500 tys. mieszkańców. Wspomnieć należy także, że większość dodatkowych polis zdrowotnych jest opłacana przez pracodawców.

 

Posiadając prywatne ubezpieczenie medyczne otrzymujemy dostęp do całodobowej informacji medycznej, możliwość skorzystania z szeregu konsultacji lekarskich oraz ułatwiony dostęp do wykonywania badań. Liczyć można także na porady i konsultacje dotyczące dalszego postępowania w przypadku problemów ze zdrowiem.

DW

 

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 marca 2018

Marzec 2018

Czytaj dalej
Aktualności 30 listopada 2014

listopad 2014

Czytaj dalej
Aktualności 30 marca 2020

Marzec 2020

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę