Ubezpieczenie zdrowotne – coraz więcej zainteresowanych

Publiczny system ochrony zdrowia w Polsce jest niewydolny, a to przekłada się na rosnące zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Zarówno ze

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 24.04.2015, w kategorii:

Publiczny system ochrony zdrowia w Polsce jest niewydolny, a to przekłada się na rosnące zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Zarówno ze strony klientów, jak i ubezpieczycieli.

Jeżeli zależy nam na leczeniu się w przyzwoitym standardzie i nie mamy ochoty czekać dwóch lat na zabieg czy operację, dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie zdrowotne. Dane zebrane przez Polską Izbę Ubezpieczeń wskazują, że ilość osób zainteresowanych prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi stale wzrasta. Jak dowiadujemy się z przygotowanego przez PIU raportu, w ubiegłym roku ochroną w ramach tego typu polis objętych było ponad 1,2 miliona osób. To znaczący wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy ochroną polisy zdrowotnej objętych było 850 tys. osób. Wzrasta także przypis składki w tym segmencie. W ubiegłym roku towarzystwa zebrały 400,9 mln zł, to 19% więcej niż w roku 2013. Wśród ubezpieczeń zdrowotnych największą popularnością niezmiennie cieszą się ubezpieczenia grupowe, choć wyraźnie rośnie również liczba klientów indywidualnych zainteresowanych produktami z zakresu ochrony życia i zdrowia.

14879019_m

fot. Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne daje dostęp do lekarzy specjalistów i określonych w umowie usług medycznych, zarówno prostych zabiegów ambulatoryjnych, jak i skomplikowanego leczenia szpitalnego. Dostępne jest także medyczne assistance, pomagające w znalezieniu najbliższej placówki medycznej lub apteki.

 

 

 

DW

 

 

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpiecz się z Kartą Dużej Rodziny

Ubezpiecz się z Kartą Dużej Rodziny

„Jak dobrze kupić polisę OC i AC” – Głos Pomorza

„Jak dobrze kupić polisę OC i AC” – Głos Pomorza

OC w górę. Stłuczka i płacisz dwa razy więcej.

OC w górę. Stłuczka i płacisz dwa razy więcej.