Brexit bez wpływu na polisy OC

Decyzja obywateli Wielkiej Brytanii nie wpłynie na obowiązujące w ich kraju zasady dotyczące wymaganych dokumentów ubezpieczeniowych

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 30.06.2016, w kategorii:

Wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej nie będzie miało wpływu na dokumenty ubezpieczeniowe potrzebne polskim kierowcom do poruszania się po tamtejszych drogach – uspokaja Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK).

Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK, tłumaczy, że: Decyzja obywateli Wielkiej Brytanii nie wpłynie na obowiązujące w ich kraju zasady dotyczące wymaganych dokumentów ubezpieczeniowych, dla gości wjeżdżających swoimi pojazdami na terytorium Zjednoczonego Królestwa. Kwestie te są uregulowane przepisami odrębnymi w stosunku do unijnego traktatu.  

Wynik referendum w Wielkiej Brytanii nie będzie miał wpływu na ubezpieczeniowe zasady poruszania się po tamtejszych drogach. Oznacza to, że kierujący pojazdami zarejestrowanymi w państwach, które są sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego, nadal będą mogli wjechać do Zjednoczonego Królestwa posiadając jedynie OC, bez konieczności nabywania dodatkowych dokumentów ubezpieczeniowych.

Przypomnijmy, że do Porozumienia Wielostronnego należą 32 spośród 48 członków Systemu Zielonej Karty, w tym również Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Pomiędzy członkami obowiązującego od ponad 60 lat systemu funkcjonuje umowa, na podstawie której kierowcy pojazdów zarejestrowanych w państwach będącymi sygnatariuszami porozumienia mogą poruszać się po terytoriach tych krajów bez konieczności posiadania Zielonej Karty.

 

PF

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

OC dla seniora dużo tańsze, niż dla juniora

OC dla seniora dużo tańsze, niż dla juniora

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń: Posłowie jednogłośni. Relacja z dyskusji w Sejmie

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń: Posłowie jednogłośni. Relacja z dyskusji w Sejmie

Porównanie ofert ubezpieczeń turystycznych

Porównanie ofert ubezpieczeń turystycznych