Blog Ubezpieczeniowy28 kwietnia 2017

Nie pozwól, aby nieprzewidziane wydarzenia zepsuły Ci majówkę

Przed nami majówka, upragniony długi weekend. W tym roku korzystny układ kalendarza sprawił, że wypisując wniosek o jeden dzień urlopu, można cieszyć się wolnym od pracy aż przez pięć dni. Zanim gdziekolwiek wyjedziemy, zróbmy wszystko, aby zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Przed podróżą – niezależnie od tego, ile dni ona trwa i jak daleka czeka nas droga – trzeba się odpowiednio przygotować. O ile rezerwacja noclegu, sprawdzenie stanu technicznego auta i sporządzenie listy najpotrzebniejszych rzeczy jest dla nas oczywistą czynnością, to nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak ważną kwestią jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Nie sposób się dziwić, że żyjąc zbliżającym się urlopem nie myślimy o przykrych niespodziankach, wypadkach i różnego rodzaju urazach. Jeśli jednak chwilę się nad tym zastanowić, okazuje się, że odpowiednia polisa nawet podczas krótkiego urlopu jest wręcz niezbędna. O jakim zabezpieczeniu warto pamiętać, aby nieprzewidziane zdarzenia nie zepsuły nam podróży?

Awaria, przebita opona i pusty bak

Przysłowiowe „złapanie gumy” jest najczęstszą, a jednocześnie najbardziej prozaiczną z możliwych usterek. Co w sytuacji, kiedy miejsce zapasowego koła zajęły walizki? Równie banalnym błędem może być zignorowanie żółtej kontrolki sygnalizującej brak paliwa, z nadzieją, że starczy go do dotarcia do celu. Kolejnym z problemów, które można napotkać w drodze na wypoczynek, jest awaria auta. Może się ona przytrafić, nawet jeśli wcześniej sprawdziliśmy stan techniczny pojazdu. To tylko kilka z sytuacji uniemożliwiających kontynuowanie jazdy i wymagających wezwania pomocy drogowej. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, warto wcześniej wyposażyć się w odpowiedni pakiet samochodowego assistance. O planach urlopowych dobrze jest pomyśleć już przy zakupie polisy i wybrać bardziej rozbudowany wariant zapewniający holowanie na dłuższym odcinku drogi, dostarczenie paliwa, pojazd zastępczy czy nocleg w przypadku, gdyby naprawa auta miała potrwać dłużej.

Wizyta lekarska za granicą – czy EKUZ wystarczy?

Jeśli długi weekend majowy planujemy spędzić za granicą, warto wcześniej wyrobić sobie kartę EKUZ, która zapewnia w nagłych sytuacjach podstawową opiekę medyczną. Trzeba jednak wiedzieć, że uprawnia ona jedynie do korzystania z usług publicznej służby zdrowia, ale nie obejmuje kosztów związanych z wizytą u specjalisty, diagnostycznych badań i bardziej skomplikowanych zabiegów oraz transportu medycznego. Natomiast posiadając ubezpieczenie turystyczne nie trzeba samodzielnie ponosić kosztów koniecznej opieki medycznej. 

Niezbędne w podróży ubezpieczenie z łatwością kupisz przez internet – np. tutaj – lub w jednym z naszych oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju. I choć odpowiednia polisa stanowi kompleksową ochronę na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń, to jednak ostrożności nigdy za wiele. Przed wyjazdem warto również powiadomić bliskich o urlopowych planach i udostępnić im kontakt do hotelu, w którym planujemy nocować.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 5 stycznia 2015

Cena ubezpieczenia mieszkania

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 15 stycznia 2018

Co 2018 rok zmieni w ubezpieczeniach?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 27 listopada 2015

Jak to jest z ubezpieczeniem assistance?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę