PZU Rowerzysta: Bezpieczniej na rowerze

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 04.04.2018, w kategorii:

Nadeszła wiosna, rowerzyści wracają na drogi. Przygotowując sprzęt, warto przygotować też odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i dla swojego jednośladu. PZU Rowerzysta to elastyczne ubezpieczenie, które chroni osobę wskazaną w polisie: użytkownika roweru, jego właściciela, a nawet wypożyczającego, co ma duże znaczenie zważywszy na rosnącą popularność tej formy korzystania z jednośladu. Zakup polisy pozwala na samodzielne ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia, a umowę może zawrzeć każdy, bez względu na wiek i stan zdrowia. Zawierana na rok obowiązuje w Polsce z opcją rozszerzenia na zagranicę.

PZU Rowerzysta oferuje ubezpieczenie NNW, zapewniające wsparcie w razie utraty zdrowia w wyniku wypadku na rowerze. Gwarantuje zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, świadczenie za pobyt w szpitalu, pakiet usług assistance, a także zwrot pieniędzy za zakup przedmiotów ortopedycznych i pomocniczych.

Polisa zapewnia organizację niezwłocznego transportu z miejsca wypadku do placówki medycznej, a także organizację i pokrycie kosztu  lekarza i pielęgniarki dla rowerzysty, który może być leczony w domu. Zakres ochrony obejmuje również rehabilitację poszkodowanego przez fizjoterapeutę w domu albo w poradni specjalistycznej wraz z pokryciem kosztów dojazdu, wynagrodzenia i organizacji zabiegów, a nawet wsparcie psychologa.

W skład pakietu wchodzi również ubezpieczenie OC rowerzysty, oferujące ochronę, gdy podczas jazdy dojdzie do wypadku z winy rowerzysty. PZU płaci w pełnej wysokości nawet za małe szkody, typu uszkodzenie lusterka w samochodzie. Rower i wyposażenia chronione jest przez casco, działające
podczas jazdy. Przykładowo, jeśli użytkownik przewróci się na rowerze, nawet wypożyczonym, i zniszczy go, to dostanie pieniądze za szkodę właśnie z casco roweru. Oprócz odpowiedzialności za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę roweru i jego wyposażenia w razie np. wypadku rowerowego czy kradzieży z włamaniem, ochrona będzie działała również w razie szkody powstałej wskutek zdarzeń losowych, np. pożaru, huraganu, gradu, deszczu nawalnego czy uderzenia pioruna.

Ubezpieczeniu podlega również bagaż – polisa chroni go w razie szkody w postaci uszkodzenia, zniszczenia lub utraty wskutek wypadku rowerowego, rabunku oraz zdarzeń losowych.

 

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd zarobkowy

Ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd zarobkowy

Podatek bankowy – droższe kredyty i OC

Podatek bankowy – droższe kredyty i OC

Sierpień pod znakiem nawałnic

Sierpień pod znakiem nawałnic