PZU Rowerzysta: Bezpieczniej na rowerze

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 04.04.2018, w kategorii:

Nadeszła wiosna, rowerzyści wracają na drogi. Przygotowując sprzęt, warto przygotować też odpowiednie ubezpieczenie dla siebie i dla swojego jednośladu. PZU Rowerzysta to elastyczne ubezpieczenie, które chroni osobę wskazaną w polisie: użytkownika roweru, jego właściciela, a nawet wypożyczającego, co ma duże znaczenie zważywszy na rosnącą popularność tej formy korzystania z jednośladu. Zakup polisy pozwala na samodzielne ustalenie wysokości sumy ubezpieczenia, a umowę może zawrzeć każdy, bez względu na wiek i stan zdrowia. Zawierana na rok obowiązuje w Polsce z opcją rozszerzenia na zagranicę.

PZU Rowerzysta oferuje ubezpieczenie NNW, zapewniające wsparcie w razie utraty zdrowia w wyniku wypadku na rowerze. Gwarantuje zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, świadczenie za pobyt w szpitalu, pakiet usług assistance, a także zwrot pieniędzy za zakup przedmiotów ortopedycznych i pomocniczych.

Polisa zapewnia organizację niezwłocznego transportu z miejsca wypadku do placówki medycznej, a także organizację i pokrycie kosztu  lekarza i pielęgniarki dla rowerzysty, który może być leczony w domu. Zakres ochrony obejmuje również rehabilitację poszkodowanego przez fizjoterapeutę w domu albo w poradni specjalistycznej wraz z pokryciem kosztów dojazdu, wynagrodzenia i organizacji zabiegów, a nawet wsparcie psychologa.

W skład pakietu wchodzi również ubezpieczenie OC rowerzysty, oferujące ochronę, gdy podczas jazdy dojdzie do wypadku z winy rowerzysty. PZU płaci w pełnej wysokości nawet za małe szkody, typu uszkodzenie lusterka w samochodzie. Rower i wyposażenia chronione jest przez casco, działające
podczas jazdy. Przykładowo, jeśli użytkownik przewróci się na rowerze, nawet wypożyczonym, i zniszczy go, to dostanie pieniądze za szkodę właśnie z casco roweru. Oprócz odpowiedzialności za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę roweru i jego wyposażenia w razie np. wypadku rowerowego czy kradzieży z włamaniem, ochrona będzie działała również w razie szkody powstałej wskutek zdarzeń losowych, np. pożaru, huraganu, gradu, deszczu nawalnego czy uderzenia pioruna.

Ubezpieczeniu podlega również bagaż – polisa chroni go w razie szkody w postaci uszkodzenia, zniszczenia lub utraty wskutek wypadku rowerowego, rabunku oraz zdarzeń losowych.

 

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?

Ergo Hestia odznaczona „Złotym Zderzakiem”

Ergo Hestia odznaczona „Złotym Zderzakiem”

Żeby tanio kupić, trzeba dobrze poszukać cz. 1

Żeby tanio kupić, trzeba dobrze poszukać cz. 1