Ubezpieczenie mieszkania – jaki to koszt?

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 12.01.2015, w kategorii:

Wielu osobom wydaje się, że ubezpieczenie mieszkania nie jest potrzebne i jest bardzo drogie. Do tego mamy tendencję do myślenia, że to, co złe przydarza się zawsze innym – niestety do czasu. Więc warto się zawsze zastanowić, co będzie, gdy w końcu los się odwróci od nas. A na pewno warto wiedzieć, ile to kosztuje.

            Więc ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Zależy to nie tyle od jego wartości, co od sumy, na jaką chcemy się zabezpieczyć. W Internecie mamy dostępnych wiele kalkulatorów ubezpieczeń, do których wystarczy wpisać kod pocztowy, metraż i wybrać zakres ubezpieczenia, a pokaże nam wiele dostępnych opcji.  Na wysokość składki wpływa  również: czas trwania ubezpieczenia,  bezszkodowość, wkład własny czy umiejscowienie mieszkania na parterze.

Jaki jest więc koszt ubezpieczenia mieszkania? Najniższe  składki wynoszą już 100 złotych, a często nawet mniej. Jednak są to zwykle ubezpieczenia o najmniejszym zakresie, od ognia i kilku innych zdarzeń losowych, no i dotyczą zwykle samych murów. Nie są więc tym samym zbyt atrakcyjne i w przypadku mieszkań lepiej poszukać czegoś z dodatkową ochroną. Między 300 a 600 złotych można ubezpieczyć mieszkanie także od kradzieży. Ubezpieczenie takie nie obejmuje tylko murów, ale także ruchomości. Jest to dużo lepsza opcja, gdyż zapewnia większą ochronę.

Warto także pamiętać, że do ubezpieczenia mieszkania można dobrać różne opcje dodatkowe, na przykład ubezpieczenie odpowiedzialności prawnej, które oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Ich plusem jest też to, że często składka wynosi dosłownie kilka złotych, nie zmienia więc nam znacząco składki podstawowej, za to pozwala na dodatkową ochronę nas, jako mieszkańców i członków naszej najbliższej rodziny. Dobrym przykładem są na przykład szkody wyrządzane przez nasze dzieci, których w przypadku tego ubezpieczenia nie musimy pokrywać z własnej kieszeni.

Jak wiec widzimy, ubezpieczenie mieszkania nie jest bardzo kosztowne, a pozwala nam spać spokojnie a także zrekompensuje nam ewentualną stratę, gdyby zdarzyło się jakieś nieszczęście.

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

„Drogie OC dla młodych kierowców” – Gazeta Ubezpieceniowa

„Drogie OC dla młodych kierowców” – Gazeta Ubezpieceniowa

Dyrektywa w sprawie dystrybucji ubezpieczeń przyjęta

Dyrektywa w sprawie dystrybucji ubezpieczeń przyjęta

Odszkodowanie po wypadku z zwierzęciem

Odszkodowanie po wypadku z zwierzęciem