Blog Ubezpieczeniowy18 lipca 2017

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Kupując mieszkanie nie zawsze decydujemy się na jego ubezpieczenie, zazwyczaj myśląc, że jest ono niepotrzebne lub ze względu na koszty. Jednak w przypadku potencjalnej szkody brak ubezpieczenia może kosztować nas zdecydowanie więcej niż zakup polisy. Z tego poradnika dowiesz się, że w wielu niespodziewanych sytuacjach niezwykle przydatne okaże się ubezpieczenie mieszkania, koszt polisy różni się w zależności od gwarantowanej ochrony, a jej zakres można swobodnie kształtować dostosowują do własnych potrzeb.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Cena polisy zależy od wielu czynników. W dalszej części artykułu dowiesz się, co wpływa na wysokość składki i jak bardzo mogą się różnić stawki ubezpieczenia mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania – ile to kosztuje?

To, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania, zależy od zakresu polisy. Podstawowa ochrona sprowadza się do zabezpieczenia majątku na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych, m.in. pożaru, zalania, powodzi. Polisa ma gwarantować szybkie przywrócenie mieszkania lub domu do stanu sprzed szkody. Jeśli chcesz sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych, przejdź do porównania ofert.

Najbardziej podstawowa ochrona w postaci ubezpieczenia elementów stałych i ruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych będzie zdecydowanie tańsza od pakietu zawierającego zabezpieczenie na wypadek ryzyka kradzieży, włamania i dewastacji czy obejmującego ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Nie bez znaczenia dla ceny ubezpieczenia mieszkania jest wysokości sumy ubezpieczenia, czyli górny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela. Na wysokość składki wpływa również czas trwania ubezpieczenia, bezszkodowość czy wkład własny.

Jaki jest więc koszt ubezpieczenia mieszkania i ile kosztuje ubezpieczenie domu? Najniższe składki zaczynają się już od 100 złotych, ale mogą (przy niskich sumach ubezpieczenia) wynosić jeszcze mniej. Jednak są to zwykle ubezpieczenia o najmniejszym zakresie, od ognia oraz kilku innych zdarzeń losowych i dotyczą zwykle samych murów. Aby mieć pewność, że w razie szkody otrzymamy satysfakcjonujące odszkodowanie, warto zastanowić się nad pełniejszą ochroną.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

Za ubezpieczenie mieszkania obejmujące ryzyko kradzieży przyjdzie nam zapłacić średnio od 300 do 600 złotych. Ubezpieczenie takie nie obejmuje tylko murów, ale także zgromadzone w domu ruchomości. Taka polisa to zdecydowanie lepsza opcja, gdyż zapewnia większą ochronę. W tym przypadku, aby wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia, należy oszacować wartość mienia, które może paść łupem złodzieja.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w bloku?

Nie bez znaczenia dla ceny jest także umiejscowienie mieszkania. W przypadku mieszkania w bloku najwięcej za ubezpieczenie zapłacą właściciele mieszkań na pierwszym i ostatnim piętrze, ma to związek z największym ryzykiem dewastacji i kradzieży.

Właściciele mieszkań w kamienicach i blokach są narażeni na ryzyko zalania. Ze statystyk ubezpieczycieli wynika, że sąsiedzkie zalania są najczęstszymi szkodami występującymi w budynkach o wielu kondygnacjach. Posiadając odpowiednią polisę w przypadku takiej szkody właściciel mieszkania będzie mógł liczyć na odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od zalania, przejdź do porównania ofert.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 26 maja 2017

Smartphone zombies dostaną mandaty?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 28 września 2018

Liczby mówią, że wpływy z OC rosną

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy