Polisa dla singla

Głównym atutem ubezpieczenia zdrowotnego będzie opieka w trudnych sytuacjach życiowych.

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 04.08.2015, w kategorii:

Według szacunków w Polsce żyje ok. 7 mln osób w wieku od 25 do 40 lat prowadzących jednoosobowe gospodarstwa domowe. Stanowią one 26% wszystkich domostw w Polsce. Eksperci towarzystwa ubezpieczeń InterRisk podpowiadają jakich ofert polis ubezpieczeniowych powinien szukać singiel.

Rynek w Polsce powoli zaczyna odpowiadać na potrzeby rosnącej grupy społecznej, jaką są single. W przypadku ubezpieczeń istotnym elementem produktów dostosowanych do oczekiwań singla jest nadążanie za jego potrzebami i zapewnienie ochrony dopasowanej do stylu życia.

Polisa zdrowotna zawierać powinna dostęp do placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dodatkowym atutem ubezpieczenia zdrowotnego będzie opieka w trudnych sytuacjach życiowych.

Dodatkowo chciałabym zwrócić uwagę na element dotyczący opieki w trudnych sytuacjach życiowych. Jest on istotny, ponieważ singiel z reguły nie ma osoby, która mogłaby się nim opiekować lub wspierać podczas rekonwalescencji – tłumaczy Katarzyna Rudzka z InterRisk.

Osoba, która żyje w pojedynkę do swoich potrzeb powinna dopasować również NNW, które uwzględniać powinno ryzyko związane z aktywnym trybem życia. Natomiast optymalne ubezpieczenie samochodu zapewniać powinno pakiet gwarantujący pomoc w przypadku utraty pracy. Jest to rozwiązanie idealne dla kogoś, kto odpowiada za domowe wydatki i spłaca kredyt. W jednym pakiecie oferowane są specjalne zniżki na ubezpieczenie samochodu oraz gwarancja wypłaty pieniędzy w przypadku zwolnienia z pracy.

Ponadto single zamiast korzystać z rodzinnej ochrony prawnej, odpowiedzialności cywilnej lub NNW, powinni pomyśleć na przykład o możliwość dodania OC przy uprawianiu ulubionej dyscypliny sportu czy NNW za granicą.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Po Nowym Roku będą podwyżki OC” – Głos Wielkopolski

„Po Nowym Roku będą podwyżki OC” – Głos Wielkopolski

ERGO Hestia: aplikacja wspiera likwidację szkód

ERGO Hestia: aplikacja wspiera likwidację szkód

Stłuczka? Dzwoń do swojego ubezpieczyciela

Stłuczka? Dzwoń do swojego ubezpieczyciela