Polisa dla singla

Głównym atutem ubezpieczenia zdrowotnego będzie opieka w trudnych sytuacjach życiowych.

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 04.08.2015, w kategorii:

Według szacunków w Polsce żyje ok. 7 mln osób w wieku od 25 do 40 lat prowadzących jednoosobowe gospodarstwa domowe. Stanowią one 26% wszystkich domostw w Polsce. Eksperci towarzystwa ubezpieczeń InterRisk podpowiadają jakich ofert polis ubezpieczeniowych powinien szukać singiel.

Rynek w Polsce powoli zaczyna odpowiadać na potrzeby rosnącej grupy społecznej, jaką są single. W przypadku ubezpieczeń istotnym elementem produktów dostosowanych do oczekiwań singla jest nadążanie za jego potrzebami i zapewnienie ochrony dopasowanej do stylu życia.

Polisa zdrowotna zawierać powinna dostęp do placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dodatkowym atutem ubezpieczenia zdrowotnego będzie opieka w trudnych sytuacjach życiowych.

Dodatkowo chciałabym zwrócić uwagę na element dotyczący opieki w trudnych sytuacjach życiowych. Jest on istotny, ponieważ singiel z reguły nie ma osoby, która mogłaby się nim opiekować lub wspierać podczas rekonwalescencji – tłumaczy Katarzyna Rudzka z InterRisk.

Osoba, która żyje w pojedynkę do swoich potrzeb powinna dopasować również NNW, które uwzględniać powinno ryzyko związane z aktywnym trybem życia. Natomiast optymalne ubezpieczenie samochodu zapewniać powinno pakiet gwarantujący pomoc w przypadku utraty pracy. Jest to rozwiązanie idealne dla kogoś, kto odpowiada za domowe wydatki i spłaca kredyt. W jednym pakiecie oferowane są specjalne zniżki na ubezpieczenie samochodu oraz gwarancja wypłaty pieniędzy w przypadku zwolnienia z pracy.

Ponadto single zamiast korzystać z rodzinnej ochrony prawnej, odpowiedzialności cywilnej lub NNW, powinni pomyśleć na przykład o możliwość dodania OC przy uprawianiu ulubionej dyscypliny sportu czy NNW za granicą.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Niezależni doradcy poprawią likwidację szkód?

Niezależni doradcy poprawią likwidację szkód?

Spada liczba skarg składanych do Rzecznika Finansowego

Spada liczba skarg składanych do Rzecznika Finansowego

Generali robotyzuje obsługę

Generali robotyzuje obsługę