Aktualności4 sierpnia 2015

Polisa dla singla

Według szacunków w Polsce żyje ok. 7 mln osób w wieku od 25 do 40 lat prowadzących jednoosobowe gospodarstwa domowe. Stanowią one 26% wszystkich domostw w Polsce. Eksperci towarzystwa ubezpieczeń InterRisk podpowiadają jakich ofert polis ubezpieczeniowych powinien szukać singiel.

Rynek w Polsce powoli zaczyna odpowiadać na potrzeby rosnącej grupy społecznej, jaką są single. W przypadku ubezpieczeń istotnym elementem produktów dostosowanych do oczekiwań singla jest nadążanie za jego potrzebami i zapewnienie ochrony dopasowanej do stylu życia.

Polisa zdrowotna zawierać powinna dostęp do placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dodatkowym atutem ubezpieczenia zdrowotnego będzie opieka w trudnych sytuacjach życiowych.

Dodatkowo chciałabym zwrócić uwagę na element dotyczący opieki w trudnych sytuacjach życiowych. Jest on istotny, ponieważ singiel z reguły nie ma osoby, która mogłaby się nim opiekować lub wspierać podczas rekonwalescencji – tłumaczy Katarzyna Rudzka z InterRisk.

Osoba, która żyje w pojedynkę do swoich potrzeb powinna dopasować również NNW, które uwzględniać powinno ryzyko związane z aktywnym trybem życia. Natomiast optymalne ubezpieczenie samochodu zapewniać powinno pakiet gwarantujący pomoc w przypadku utraty pracy. Jest to rozwiązanie idealne dla kogoś, kto odpowiada za domowe wydatki i spłaca kredyt. W jednym pakiecie oferowane są specjalne zniżki na ubezpieczenie samochodu oraz gwarancja wypłaty pieniędzy w przypadku zwolnienia z pracy.

Ponadto single zamiast korzystać z rodzinnej ochrony prawnej, odpowiedzialności cywilnej lub NNW, powinni pomyśleć na przykład o możliwość dodania OC przy uprawianiu ulubionej dyscypliny sportu czy NNW za granicą.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 12 sierpnia 2019

Nowe warunki i nowe ryzyka PZU

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy