Aktualności7 listopada 2015

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Odpowiedź na pytanie o to, czy warto ubezpieczać dom jest tylko jedna: absolutnie tak. Takie ubezpieczenie ma nam zagwarantować, że w przypadku zniszczenia naszego domu otrzymamy pieniądze, które pozwolą na jego odbudowę. Co prawda nadal tego typu ubezpieczenia w naszym kraju kupowane są głównie dlatego, że wymagają ich banki przy kredycie hipotecznym, ale może warto się zdecydować na nie także bez takiego obowiązku?

                Pomyślcie przez chwilę o tym, że w waszym domu wybucha pożar. Albo zdarzył się huragan, który zniszczył dom. Co zrobicie w tej sytuacji? Czy stać was, żeby z oszczędności wybudować drugi taki sam, albo chociaż o połowę mniejszy? Większości Polaków nie stać i zostają wtedy bez dachu nad głową, skazani na pomoc innych, czy to rodziny i znajomych czy państwa. A wystarczyło pomyśleć o ubezpieczeniu.

                Ubezpieczenie domu może kosztować rocznie kilkaset złotych.  Nie są to małe koszty, ale w porównaniu z wartością budynku i jego zawartości wydają się jednak znikome. Poza tym nie da się wycenić poczucia bezpieczeństwa, jakie daje świadomość, że w razie czego nie zostaniemy sami bez pieniędzy na odbudowę naszego domu. Najczęściej ubezpieczenie składa się z dwóch części: ubezpieczamy mury, czyli ściany, sufit, podłogę, które mogą zostać zniszczone przez zjawiska naturalne, takie jak pożar, powódź, zalanie, czy huragan, ale także ubezpieczamy ruchomości, a więc całe wyposażenie, które znajduje się wewnątrz. Tu warto pomyśleć także o ubezpieczeniu od kradzieży, które przecież często się zdarzają.

                Do takiego ubezpieczenia często można dobrać jakiś fajny pakiet assistance, na przykład usługi medyczne, holowanie i naprawę samochodu czy tzw. Pomoc fachowców, a więc usługi hydraulika, elektryka i innych fachowców, którzy mogą coś w domu naprawić. Takie dodatki nie kosztują dużo, a jednak często się przydają. Możemy również, często dosłownie za kilka złotych lub nawet za przysłowiową złotówkę dokupić sobie ubezpieczenie oc w życiu prywatnym, które coraz częściej się ludziom przydaje.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę