Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Odpowiedź na pytanie o to, czy warto ubezpieczać dom jest tylko jedna: absolutnie tak. Takie ubezpieczenie ma nam zagwarantować, że

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 07.11.2015, w kategorii:

Odpowiedź na pytanie o to, czy warto ubezpieczać dom jest tylko jedna: absolutnie tak. Takie ubezpieczenie ma nam zagwarantować, że w przypadku zniszczenia naszego domu otrzymamy pieniądze, które pozwolą na jego odbudowę. Co prawda nadal tego typu ubezpieczenia w naszym kraju kupowane są głównie dlatego, że wymagają ich banki przy kredycie hipotecznym, ale może warto się zdecydować na nie także bez takiego obowiązku?

                Pomyślcie przez chwilę o tym, że w waszym domu wybucha pożar. Albo zdarzył się huragan, który zniszczył dom. Co zrobicie w tej sytuacji? Czy stać was, żeby z oszczędności wybudować drugi taki sam, albo chociaż o połowę mniejszy? Większości Polaków nie stać i zostają wtedy bez dachu nad głową, skazani na pomoc innych, czy to rodziny i znajomych czy państwa. A wystarczyło pomyśleć o ubezpieczeniu.

                Ubezpieczenie domu może kosztować rocznie kilkaset złotych.  Nie są to małe koszty, ale w porównaniu z wartością budynku i jego zawartości wydają się jednak znikome. Poza tym nie da się wycenić poczucia bezpieczeństwa, jakie daje świadomość, że w razie czego nie zostaniemy sami bez pieniędzy na odbudowę naszego domu. Najczęściej ubezpieczenie składa się z dwóch części: ubezpieczamy mury, czyli ściany, sufit, podłogę, które mogą zostać zniszczone przez zjawiska naturalne, takie jak pożar, powódź, zalanie, czy huragan, ale także ubezpieczamy ruchomości, a więc całe wyposażenie, które znajduje się wewnątrz. Tu warto pomyśleć także o ubezpieczeniu od kradzieży, które przecież często się zdarzają.

                Do takiego ubezpieczenia często można dobrać jakiś fajny pakiet assistance, na przykład usługi medyczne, holowanie i naprawę samochodu czy tzw. Pomoc fachowców, a więc usługi hydraulika, elektryka i innych fachowców, którzy mogą coś w domu naprawić. Takie dodatki nie kosztują dużo, a jednak często się przydają. Możemy również, często dosłownie za kilka złotych lub nawet za przysłowiową złotówkę dokupić sobie ubezpieczenie oc w życiu prywatnym, które coraz częściej się ludziom przydaje.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Poznań otwiera kolejną placówkę!

Poznań otwiera kolejną placówkę!

listopad 2014

listopad 2014

Ubezpieczenie nowotworowe zabezpieczeniem na wypadek raka

Ubezpieczenie nowotworowe zabezpieczeniem na wypadek raka