Kobiety za kierownicą

Zbliżający się dzień kobiet to idealny moment na przyjrzenie się ubezpieczeniom komunikacyjnym z damskiej perspektywy. Towarzystwa ubezpieczeniowe w opublikowanych raportach

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 06.03.2015, w kategorii:

Zbliżający się dzień kobiet to idealny moment na przyjrzenie się ubezpieczeniom komunikacyjnym z damskiej perspektywy.

Towarzystwa ubezpieczeniowe w opublikowanych raportach informują ile pań posiada uprawnienia kierowcy, jakie auta kupują i w jakie pakiety ubezpieczeń inwestują.

Dane CEPiK wskazują, że pod koniec ubiegłego roku uprawnienia do prowadzenia pojazdów posiadało niemal 20 mln Polaków – blisko 7,7 mln kobiet oraz 11,9 mln mężczyzn. Oznacza to, że 4 na 10 kierowców jeżdżących po polskich drogach to panie. Analiza statystyk wyraźnie wskazuje na wzrost wydanych dokumentów prawa jazdy kobietom,
w okresie ostatnich 10 lat liczba ta zwiększyła się o niemal 150%.

 

15566872_m

fot. Kobiety Bezpieczniejszymi Kierowcami

 

Ponadto panie za kółkiem są ostrożniejsze i zdecydowanie rzadziej łamią przepisy, dzięki temu jeżdżą bezpieczniej i powodują mniej wypadków. Potwierdzają to policyjne raporty oraz zewnętrzne statystyki Gothaer, z których wynika, że panie zgłaszają mniej szkód do ubezpieczyciela.

Także w decyzji o zakupie auta kobiety kierują się przede wszystkim bezpieczeństwem
i niezawodnością pojazdu. Podobnie w kwestii ubezpieczeń, płeć piękna rzadziej kieruje się wyłącznie ceną, która uważa za mniej istotną od dołączonych do polisy pakietów pomocowych. Kobiety zdecydowanie częściej decydują się na Assistance, a także dodatkowe ubezpieczenie szyb i opon.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Bieszczadzka Straż Graniczna na tropie nieubezpieczonych kierowców

Bieszczadzka Straż Graniczna na tropie nieubezpieczonych kierowców

10 porad. Jak sprzedawać polisy na życie…

10 porad. Jak sprzedawać polisy na życie…

Jak bezpiecznie grillować?

Jak bezpiecznie grillować?