Aktualności6 marca 2015

Kobiety za kierownicą

Zbliżający się dzień kobiet to idealny moment na przyjrzenie się ubezpieczeniom komunikacyjnym z damskiej perspektywy.

Towarzystwa ubezpieczeniowe w opublikowanych raportach informują ile pań posiada uprawnienia kierowcy, jakie auta kupują i w jakie pakiety ubezpieczeń inwestują.

Dane CEPiK wskazują, że pod koniec ubiegłego roku uprawnienia do prowadzenia pojazdów posiadało niemal 20 mln Polaków – blisko 7,7 mln kobiet oraz 11,9 mln mężczyzn. Oznacza to, że 4 na 10 kierowców jeżdżących po polskich drogach to panie. Analiza statystyk wyraźnie wskazuje na wzrost wydanych dokumentów prawa jazdy kobietom,
w okresie ostatnich 10 lat liczba ta zwiększyła się o niemal 150%.

 

15566872_m
fot. Kobiety Bezpieczniejszymi Kierowcami

 

Ponadto panie za kółkiem są ostrożniejsze i zdecydowanie rzadziej łamią przepisy, dzięki temu jeżdżą bezpieczniej i powodują mniej wypadków. Potwierdzają to policyjne raporty oraz zewnętrzne statystyki Gothaer, z których wynika, że panie zgłaszają mniej szkód do ubezpieczyciela.

Także w decyzji o zakupie auta kobiety kierują się przede wszystkim bezpieczeństwem
i niezawodnością pojazdu. Podobnie w kwestii ubezpieczeń, płeć piękna rzadziej kieruje się wyłącznie ceną, która uważa za mniej istotną od dołączonych do polisy pakietów pomocowych. Kobiety zdecydowanie częściej decydują się na Assistance, a także dodatkowe ubezpieczenie szyb i opon.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę