Ostrożnie z ogniem

2015-01-19 Link4 ostrzega, że źródłem większości pożarów mieszkań i domów jest nieostrożnośćw posługiwaniu się substancjami i materiałami łatwopalnymi. Potwierdzają to

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 19.01.2015, w kategorii:

2015-01-19

Link4 ostrzega, że źródłem większości pożarów mieszkań i domów jest nieostrożność
w posługiwaniu się substancjami i materiałami łatwopalnymi. Potwierdzają to statystyki Państwowej Straży Pożarnej, według których do najczęstszych przyczyn zalicza się wadliwe działanie urządzeń i nieostrożność osób dorosłych. Szczególnie w okresie zimowym ogień często pojawia się na skutek niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, piecyki, grzałki, „farelki” i kaloryfery ogrzewane prądem.

Wiele sprzętów domowych wyposażonych jest w nagrzewające się elementy, które
w zetknięciu lub nawet w bezpośredniej bliskości innych materiałów mogą doprowadzić do zapłonu. Z danych wynika, że w Polsce w 2013 roku do gaszenia pożarów strażacy ruszali co 4 minuty i 2 sekundy. Nie zawsze udawało im się uratować ludzkie życie. W sumie w 2013 roku w pożarach zginęło 518 osób, najwięcej, bo 375 we własnym mieszkaniu. Link4 zauważa, że właściciele nie zawsze pamiętają o ubezpieczeniu domu i mieszkania od pożaru. Odpowiednia polisa mieszkaniowa w przypadku szkody zapewnia ochronę dorobku życia – uzyskanie odszkodowania oraz fachowej pomocy pozwalających przywrócić dom do stanu sprzed pożaru.

DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Superpolisa na Targach Franczyza 2016

Superpolisa na Targach Franczyza 2016

Jak ubezpieczyć ryzykowne sporty zimowe?

Jak ubezpieczyć ryzykowne sporty zimowe?

OC dla kierowców coraz wyższe

OC dla kierowców coraz wyższe