Ostrożnie z ogniem

2015-01-19 Link4 ostrzega, że źródłem większości pożarów mieszkań i domów jest nieostrożnośćw posługiwaniu się substancjami i materiałami łatwopalnymi. Potwierdzają to

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 19.01.2015, w kategorii:

2015-01-19

Link4 ostrzega, że źródłem większości pożarów mieszkań i domów jest nieostrożność
w posługiwaniu się substancjami i materiałami łatwopalnymi. Potwierdzają to statystyki Państwowej Straży Pożarnej, według których do najczęstszych przyczyn zalicza się wadliwe działanie urządzeń i nieostrożność osób dorosłych. Szczególnie w okresie zimowym ogień często pojawia się na skutek niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, piecyki, grzałki, „farelki” i kaloryfery ogrzewane prądem.

Wiele sprzętów domowych wyposażonych jest w nagrzewające się elementy, które
w zetknięciu lub nawet w bezpośredniej bliskości innych materiałów mogą doprowadzić do zapłonu. Z danych wynika, że w Polsce w 2013 roku do gaszenia pożarów strażacy ruszali co 4 minuty i 2 sekundy. Nie zawsze udawało im się uratować ludzkie życie. W sumie w 2013 roku w pożarach zginęło 518 osób, najwięcej, bo 375 we własnym mieszkaniu. Link4 zauważa, że właściciele nie zawsze pamiętają o ubezpieczeniu domu i mieszkania od pożaru. Odpowiednia polisa mieszkaniowa w przypadku szkody zapewnia ochronę dorobku życia – uzyskanie odszkodowania oraz fachowej pomocy pozwalających przywrócić dom do stanu sprzed pożaru.

DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

RZF: 2016 rokiem dużej aktywności

RZF: 2016 rokiem dużej aktywności

W planach prawo jazdy i auto? Wydasz 10 tys. zł – Dziennik Zachodni

W planach prawo jazdy i auto? Wydasz 10 tys. zł – Dziennik Zachodni

Sprawozdanie Rzecznika Ubezpieczonych za rok 2014

Sprawozdanie Rzecznika Ubezpieczonych za rok 2014