Co można dodać do OC?

Ustalony ustawą zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC nie podlega dyskusji. Dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe muszą w inny sposób zachęcić klientów do

Admin Administrator Admin Administrator
Opublikowano: 22.12.2014, w kategorii:

Ustalony ustawą zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC nie podlega dyskusji. Dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe muszą w inny sposób zachęcić klientów do swoich usług. Najbardziej oczywistym kryterium wyboru jest cena, jednak nie jest to jedyna płaszczyzna konkurencji. Zachętą mogą być również pakiety dodatkowych usług dołączane do OC.

OC jest najczęściej kupowanym ubezpieczeniem, wynika to z obowiązku posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przez wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jeśli spowodujemy na drodze wypadek lub kolizję polisa ta pozwala nie martwić się kosztami odszkodowania. Jej powszechny charakter jest gwarancją otrzymania należnego odszkodowania dla wszystkich poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Zakres podstawowej ochrony OC określony jest w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, do stosowania tego zapisu zobowiązane są wszystkie towarzystwa. Oznacza to, że polisa powinna gwarantować identyczną ochronę u wszystkich ubezpieczycieli.

Skoro towarzystwa nie bardzo mogą konkurować zakresem podstawowego ubezpieczenia, to o klienta postanowiły zawalczyć w inny sposób. Sprawą oczywistą jest konkurencja cenowa. Każdy kierowca dokonując porównania cen w kilkunastu towarzystwach szybko przekona się, że znajdzie dla siebie zarówno tanie, jak i bardzo drogie ubezpieczenie. Jednak cena to nie wszystko. By dodatkowo zachęcić klienta, ubezpieczyciele decydują się na dodawanie dodatkowych usług do podstawowego pakietu OC.

Najpowszechniejszym gratisem jest pakiet ubezpieczeń pomocowych assistance. Usługa ta uprawnia do skorzystania z pomocy w przypadku unieruchomienia pojazdu, zapewnia m.in. holowanie po kolizji lub wypadku. W ten sposób do swoich usług zachęca Link4, Aviva, Gothaer, Proama, Uniqa.

Dodatkową możliwością jest rozszerzenie pakietu Assistance o pomoc przy awarii czy wynajem auta zastępczego, jednak wiąże się to ze wzrostem składki.

9

fot. Pojazd z OC

Najbardziej wymagających klientów przekonać może także możliwość dołączenia do podstawowej ochrony OC dodatkowych usług, poza assistance należą do nich ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie kluczyków i szyb samochodowych, ochrona utraty zniżek, pomoc prawna w ruchu drogowym, a nawet pakiety antykradzieżowe.

O szczegółach dodatkowych pakietów można przeczytać na naszej stronie internetowej – //superpolisa.pl/kategorie-pytan/komunikacyjne/

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

UFG: najnowsze dane dot. braku polisy OC

UFG: najnowsze dane dot. braku polisy OC

Różnice w cenie ubezpieczeń mieszkań

Różnice w cenie ubezpieczeń mieszkań

Cała prawda o UKFkach

Cała prawda o UKFkach