Ubezpieczenie w podróży

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 15.01.2015, w kategorii:

Ubezpieczenie w podróży nie jest obowiązkowe, ale wyjazd bez niego nie będzie dobrym rozwiązaniem. Niewielu z nas planując wakacyjny wyjazd myśli o problemach jakie mogą nas tam spotkać, ale bez wątpienia warto jest się ubezpieczyć. Dla własnej wygody oraz pewności. Nigdy nie wiemy co może nas spotkać w obcym kraju.

            Oferta ubezpieczeń turystycznych jest bardzo szeroka. Praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje wiele różnych zakresów. Tak więc skąd mamy wiedzieć jakie ubezpieczenie turystyczne będzie dla nas najlepsze?

            Przede wszystkim zwróćmy uwagę na sumę ubezpieczenia. Nie powinna być zbyt niska. Weźmy pod uwagę, jakie aktywności planujemy na wakacjach. Pamiętajmy również, że nie każda polisa obejmie sporty niebezpieczne, takie jak nurkowanie, czy wspinaczki górskie. Przed wyjazdem warto jest się zorientować, czy sport jaki zamierzamy uprawiać, został zakwalifikowany przez ubezpieczyciela za amatorski czy ekstremalny. Ubezpieczenia turystyczne nie są drogie. Jeśli kupujemy polisę rodzinną możemy liczyć na wiele zniżek. Takie ubezpieczenie może nas kosztować już od kilku złotych na dzień na osobę. Wyższe ceny ubezpieczeń są w przypadku ochrony od sportów ekstremalnych albo przy chorobach przewlekłych. Warto jest się również zastanowić nad ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie takie będzie nas chroniło od kosztów, które możemy ponieść jeśli ktoś odniesie z naszego powodu szkodę. Na przykład jeśli na plaży popchniemy kogoś i ten ktoś skręci kostkę. Albo jeśli uszkodzimy czyjś sprzęt sportowy.

            Jedne z najbardziej szerokich zakresów ubezpieczeń podróżnych posiada Generali. Oferuje pokrycie kosztów leczenia w placówkach państwowych oraz prywatnych. Oraz bardzo wysoką kwotę ubezpieczenia. Nawet do 800 tysięcy złotych. Chroni nas przed następstwem nieszczęśliwych wypadków oraz wysokimi kosztami leczenia. Generali ubezpieczenie turystyczne to kompleksowa ochrona. Polisą objęty jest również bagaż oraz sprzęt sportowy, który zabieramy ze sobą na wakacje. Jako jedno z niewielu ubezpieczeń oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe zapewnia pokrycie kosztów związanych z anulowaniem uczestnictwa w imprezie turystycznej czy też odwołaniem lotu.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Konkurencja cenowa w OC się nie kończy

Konkurencja cenowa w OC się nie kończy

Za brak OC zapłacisz wyższą karę – Gazeta Pomorska

Za brak OC zapłacisz wyższą karę – Gazeta Pomorska