Blog Ubezpieczeniowy15 stycznia 2015

Ubezpieczenie w podróży

Ubezpieczenie w podróży nie jest obowiązkowe, ale wyjazd bez niego nie będzie dobrym rozwiązaniem. Niewielu z nas planując wakacyjny wyjazd myśli o problemach jakie mogą nas tam spotkać, ale bez wątpienia warto jest się ubezpieczyć. Dla własnej wygody oraz pewności. Nigdy nie wiemy co może nas spotkać w obcym kraju.

            Oferta ubezpieczeń turystycznych jest bardzo szeroka. Praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje wiele różnych zakresów. Tak więc skąd mamy wiedzieć jakie ubezpieczenie turystyczne będzie dla nas najlepsze?

            Przede wszystkim zwróćmy uwagę na sumę ubezpieczenia. Nie powinna być zbyt niska. Weźmy pod uwagę, jakie aktywności planujemy na wakacjach. Pamiętajmy również, że nie każda polisa obejmie sporty niebezpieczne, takie jak nurkowanie, czy wspinaczki górskie. Przed wyjazdem warto jest się zorientować, czy sport jaki zamierzamy uprawiać, został zakwalifikowany przez ubezpieczyciela za amatorski czy ekstremalny. Ubezpieczenia turystyczne nie są drogie. Jeśli kupujemy polisę rodzinną możemy liczyć na wiele zniżek. Takie ubezpieczenie może nas kosztować już od kilku złotych na dzień na osobę. Wyższe ceny ubezpieczeń są w przypadku ochrony od sportów ekstremalnych albo przy chorobach przewlekłych. Warto jest się również zastanowić nad ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie takie będzie nas chroniło od kosztów, które możemy ponieść jeśli ktoś odniesie z naszego powodu szkodę. Na przykład jeśli na plaży popchniemy kogoś i ten ktoś skręci kostkę. Albo jeśli uszkodzimy czyjś sprzęt sportowy.

            Jedne z najbardziej szerokich zakresów ubezpieczeń podróżnych posiada Generali. Oferuje pokrycie kosztów leczenia w placówkach państwowych oraz prywatnych. Oraz bardzo wysoką kwotę ubezpieczenia. Nawet do 800 tysięcy złotych. Chroni nas przed następstwem nieszczęśliwych wypadków oraz wysokimi kosztami leczenia. Generali ubezpieczenie turystyczne to kompleksowa ochrona. Polisą objęty jest również bagaż oraz sprzęt sportowy, który zabieramy ze sobą na wakacje. Jako jedno z niewielu ubezpieczeń oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe zapewnia pokrycie kosztów związanych z anulowaniem uczestnictwa w imprezie turystycznej czy też odwołaniem lotu.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 13 maja 2016

Piątek 13-tego dniem pechowym?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 17 stycznia 2020

Ferie: jak szaleć z głową?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy