Ubezpieczenie zwiększy bezpieczeństwo dziecka

Towarzystwo ubezpieczeń InterRisk przypomina, że Dzień Dziecka jest dla rodziców czasem refleksji nad bezpieczeństwem ich pociech. Zdaniem ubezpieczyciela, powinni oni

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 01.06.2015, w kategorii:

Towarzystwo ubezpieczeń InterRisk przypomina, że Dzień Dziecka jest dla rodziców czasem refleksji nad bezpieczeństwem ich pociech. Zdaniem ubezpieczyciela, powinni oni zastanowić się przede wszystkim, czy ich dziecko posiada odpowiednie ubezpieczenie.

Szacunki Biura Rzecznika Ubezpieczonych wskazują, że większość dzieci w Polsce objęta jest szkolnym ubezpieczeniem grupowym. Blisko 80% uczniów korzysta z wykupionej w szkole ochrony. InterRisk przypomina, że bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie zakresu szkolnej polisy. Bowiem czasem lista zdarzeń, za które ubezpieczyciel weźmie na siebie odpowiedzialność, oraz suma ubezpieczenia nie odpowiadają potrzebom dzieci i ich rodziców. Dostępne w InterRisk ubezpieczenie osobowe w formie indywidualnej polisy EDU Plus jest dobrym uzupełnieniem szkolnej polisy NNW o zbyt niskiej sumie ubezpieczenia. Produkt ten dedykowany jest dzieciom, uczniom i studentom. Ochrona ubezpieczenia obejmuje cały rok szkolny oraz wakacje, zarówno w szkole jaki i poza nią.

Składka ubezpieczeniowa jest uzależniona od wielu czynników – np. wybranej sumy ubezpieczenia, zakresu ubezpieczenia i szeregu świadczeń dodatkowych. Koszt takiej polisy może się wahać od ok. 10 zł do 200 zł za osobę. Dlatego warto pomyśleć o zawarciu takiej umowy ubezpieczenia, która umożliwi uzyskanie świadczenia będącego odczuwalną rekompensatą i rzeczywistą pomocą finansową dla ubezpieczonego – tłumaczy Katarzyna Rudzka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych w InterRisk. – Dobrze wybrać ubezpieczenie z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia, ponieważ wysokość wypłaconego świadczenia jest ściśle z nią powiązana – dodała.

fot. Ubezpieczenie zapewni bezpieczeństwo dziecku.

W ramach EDU Plus poza uczniami ochroną ubezpieczeniową mogę także być objęci nauczyciele i pracownicy placówki oświatowej.

 

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ile zapłacisz za ubezpieczenie mieszkania w Gdańsku ?

Ile zapłacisz za ubezpieczenie mieszkania w Gdańsku ?

czerwiec 2015

czerwiec 2015

PZU zaprezentuje nową strategię

PZU zaprezentuje nową strategię