Aktualności1 czerwca 2015

Ubezpieczenie zwiększy bezpieczeństwo dziecka

Towarzystwo ubezpieczeń InterRisk przypomina, że Dzień Dziecka jest dla rodziców czasem refleksji nad bezpieczeństwem ich pociech. Zdaniem ubezpieczyciela, powinni oni zastanowić się przede wszystkim, czy ich dziecko posiada odpowiednie ubezpieczenie.

Szacunki Biura Rzecznika Ubezpieczonych wskazują, że większość dzieci w Polsce objęta jest szkolnym ubezpieczeniem grupowym. Blisko 80% uczniów korzysta z wykupionej w szkole ochrony. InterRisk przypomina, że bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie zakresu szkolnej polisy. Bowiem czasem lista zdarzeń, za które ubezpieczyciel weźmie na siebie odpowiedzialność, oraz suma ubezpieczenia nie odpowiadają potrzebom dzieci i ich rodziców. Dostępne w InterRisk ubezpieczenie osobowe w formie indywidualnej polisy EDU Plus jest dobrym uzupełnieniem szkolnej polisy NNW o zbyt niskiej sumie ubezpieczenia. Produkt ten dedykowany jest dzieciom, uczniom i studentom. Ochrona ubezpieczenia obejmuje cały rok szkolny oraz wakacje, zarówno w szkole jaki i poza nią.

Składka ubezpieczeniowa jest uzależniona od wielu czynników – np. wybranej sumy ubezpieczenia, zakresu ubezpieczenia i szeregu świadczeń dodatkowych. Koszt takiej polisy może się wahać od ok. 10 zł do 200 zł za osobę. Dlatego warto pomyśleć o zawarciu takiej umowy ubezpieczenia, która umożliwi uzyskanie świadczenia będącego odczuwalną rekompensatą i rzeczywistą pomocą finansową dla ubezpieczonego – tłumaczy Katarzyna Rudzka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych w InterRisk. – Dobrze wybrać ubezpieczenie z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczenia, ponieważ wysokość wypłaconego świadczenia jest ściśle z nią powiązana – dodała.

fot. Ubezpieczenie zapewni bezpieczeństwo dziecku.

W ramach EDU Plus poza uczniami ochroną ubezpieczeniową mogę także być objęci nauczyciele i pracownicy placówki oświatowej.

 

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 4 grudnia 2019

Historyczny wynik PZU

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy