Aktualności11 maja 2016

Bilans weekendu majowego na polskich drogach

Długi weekend majowy za nami. Znamy już dokładne policyjne statystyki, podsumowujące ilość wypadków oraz wykroczeń, do których doszło na polskich drogach w tym okresie. Od piątku (29.04) do wtorku (03.05), funkcjonariusze zatrzymali aż 2019 nietrzeźwych kierowców, natomiast w 400 wypadkach, zginęły 33 osoby, a 487 zostało rannych.

 

shutterstock_243320974Podczas zaledwie czterech dni, na polskich drogach panował wzmożony ruch, dlatego nad bezpieczeństwem osób udających się na wypoczynek z zdwojonym wysiłkiem czuwali policjanci z drogówki. Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

 

Łącznie od piątku do wtorku, do północy, doszło łącznie do 400 wypadków, w których zginęły 33 osoby, a 487 zostało rannych. W porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowano 18 wypadków mniej, zmalała także liczba rannych i zabitych (odpowiednio o 67 i 8). Policjanci zatrzymali jednak aż 2029 nietrzeźwych kierowców, to znacznie więcej niż w ubiegłym roku, kiedy to funkcjonariusze zatrzymali 1233 osoby pod wpływem alkoholu.

 

Tegoroczny weekend majowy był bezpieczniejszy, jeśli chodzi o liczbę wypadów. Jednak niepokojący jest fakt, znacznego wzrostu pijanych kierowców. Mimo wielu kampanii, apelujących o zachowanie trzeźwości, w dalszym ciągu wiele osób decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu. A to stanowi główną przyczynę wypadków. Kolejnymi powodami tragedii na polskich drogach jest nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa oraz nieuwaga kierowców. Warto pamiętać, że przed zagrożeniami na drodze nie zawsze można się ustrzec, jednak wybierając odpowiednie ubezpieczenie AC, możemy zapewnić sobie kompleksową ochronę na wypadek kolizji samochodowej. Przydatne jest również posiadanie komunikacyjnego ubezpieczenia assistance, które zapewnia nam fachowe wsparcie na miejscu wypadku bądź awarii naszego samochodu.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 16 maja 2017

Za mandat zapłacimy kartą

Czytaj dalej
Aktualności 11 grudnia 2017

Warta rusza z carsharingiem

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy