Jak obliczyć koszt ubezpieczenia mieszkania?

Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia swojego mieszkania i znajdującego się w nim mienia z obawy przed wysokimi kosztami takiej ochrony.

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 11.06.2015, w kategorii:

Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia swojego mieszkania i znajdującego się w nim mienia z obawy przed wysokimi kosztami takiej ochrony. Jak to wygląda naprawdę? Najlepiej sprawdzić u źródła, czyli w danym towarzystwie ubezpieczeniowym lub postawić na kalkulator ubezpieczenia mieszkania, który policzy nam składkę w kilku różnych towarzystwach za jednym zamachem.

Wielu z was zna zapewne kalkulatory do liczenia składki OC komunikacyjnego, gdyż od wielu lat są one bardzo popularne wśród właścicieli samochodów. Niewielu jednak wie, że w podobny sposób można sprawdzić oferty ubezpieczeń mieszkaniowych.

Aby sprawdzić składkę musimy na stronie kalkulatora wybrać interesujący nas rodzaj nieruchomości (dom, mieszkanie lub budynek w budowie), a także rodzaj konstrukcji. Kolejny krok to podanie takich danych, jak kod pocztowy, rodzaj własności czy powierzchnia. Bardzo istotna jest też wartość nieruchomości. Po podaniu tych podstawowych dany otrzymamy oferty różnych ubezpieczycieli, które będziemy mogli do woli porównywać.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Na jaką polisę jest szkoda pieniędzy – Gazeta Lubuska

Na jaką polisę jest szkoda pieniędzy – Gazeta Lubuska

„Praktyczne informacje” – Głos Szczeciński

„Praktyczne informacje” – Głos Szczeciński

Atak na Allianz – uwaga na złośliwe oprogramowanie

Atak na Allianz – uwaga na złośliwe oprogramowanie