Jak obliczyć koszt ubezpieczenia mieszkania?

Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia swojego mieszkania i znajdującego się w nim mienia z obawy przed wysokimi kosztami takiej ochrony.

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 11.06.2015, w kategorii:

Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia swojego mieszkania i znajdującego się w nim mienia z obawy przed wysokimi kosztami takiej ochrony. Jak to wygląda naprawdę? Najlepiej sprawdzić u źródła, czyli w danym towarzystwie ubezpieczeniowym lub postawić na kalkulator ubezpieczenia mieszkania, który policzy nam składkę w kilku różnych towarzystwach za jednym zamachem.

Wielu z was zna zapewne kalkulatory do liczenia składki OC komunikacyjnego, gdyż od wielu lat są one bardzo popularne wśród właścicieli samochodów. Niewielu jednak wie, że w podobny sposób można sprawdzić oferty ubezpieczeń mieszkaniowych.

Aby sprawdzić składkę musimy na stronie kalkulatora wybrać interesujący nas rodzaj nieruchomości (dom, mieszkanie lub budynek w budowie), a także rodzaj konstrukcji. Kolejny krok to podanie takich danych, jak kod pocztowy, rodzaj własności czy powierzchnia. Bardzo istotna jest też wartość nieruchomości. Po podaniu tych podstawowych dany otrzymamy oferty różnych ubezpieczycieli, które będziemy mogli do woli porównywać.

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

3 mln odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego

3 mln odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego

Ubezpieczeniowi oszuści aktywni jak nigdy dotąd

Ubezpieczeniowi oszuści aktywni jak nigdy dotąd

Ugoda z polisy OC w sądzie właściwym dla centrali ubezpieczyciela

Ugoda z polisy OC w sądzie właściwym dla centrali ubezpieczyciela