Aktualności20 marca 2018

Polska: Bezpieczniej na drogach

Podsumowano dane na temat wypadków za 2017 rok. Wstępne statystyki wskazują jednoznacznie, że w porównaniu do 2016 r. w ubiegłym roku bardzo zmalała ogólna liczba wypadków na drogach krajowych, podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych i rannych.

Ze statystyk Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, stworzonych w oparciu o dane policyjne, wynika że w 2017 r. na administrowanych przez GDDKiA drogach (krajowych, ekspresowych i autostradach) doszło do 3985 wypadków, w których zginęły 563 osoby, a 5509 zostało rannych. Warto dodać, że w Polsce liczba wypadków drogowych i ich ofiar spada systematycznie już od dziesięciu lat, kiedy to było ich dwukrotnie więcej.

Dane z 2017 r. są też znacząco lepsze w porównaniu do poprzedniego roku. W 2016 r. na drogach krajowych doszło do 6402 wypadków, w których poniosło śmierć 985 osób, a 8543 odniosło rany.

Według GDDKiA do znaczącej poprawy wyników w dużej mierze przyczyniają się liczne w ostatnich latach inwestycje drogowe, poprawiające poziom bezpieczeństwa. W szczególności dotyczy to kolejnych odcinków autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic. Spory wpływ ma również poprawa istniejącej infrastruktury w rodzaju przebudowywanych skrzyżowań i istniejących dróg oraz powstających kładek dla pieszych i zatok autobusowych.

 

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy