Polska: Bezpieczniej na drogach

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 20.03.2018, w kategorii:

Podsumowano dane na temat wypadków za 2017 rok. Wstępne statystyki wskazują jednoznacznie, że w porównaniu do 2016 r. w ubiegłym roku bardzo zmalała ogólna liczba wypadków na drogach krajowych, podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych i rannych.

Ze statystyk Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, stworzonych w oparciu o dane policyjne, wynika że w 2017 r. na administrowanych przez GDDKiA drogach (krajowych, ekspresowych i autostradach) doszło do 3985 wypadków, w których zginęły 563 osoby, a 5509 zostało rannych. Warto dodać, że w Polsce liczba wypadków drogowych i ich ofiar spada systematycznie już od dziesięciu lat, kiedy to było ich dwukrotnie więcej.

Dane z 2017 r. są też znacząco lepsze w porównaniu do poprzedniego roku. W 2016 r. na drogach krajowych doszło do 6402 wypadków, w których poniosło śmierć 985 osób, a 8543 odniosło rany.

Według GDDKiA do znaczącej poprawy wyników w dużej mierze przyczyniają się liczne w ostatnich latach inwestycje drogowe, poprawiające poziom bezpieczeństwa. W szczególności dotyczy to kolejnych odcinków autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic. Spory wpływ ma również poprawa istniejącej infrastruktury w rodzaju przebudowywanych skrzyżowań i istniejących dróg oraz powstających kładek dla pieszych i zatok autobusowych.

 

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Mówi się w branży…

Mówi się w branży…

Polisy OC drożeją wolniej, ale słono kosztują kierowców

Polisy OC drożeją wolniej, ale słono kosztują kierowców

MEDIA O NAS – maj 2019

MEDIA O NAS – maj 2019