Aktualności14 kwietnia 2015

Wyłudzenie odszkodowania udaremnione przez policję

Wrocławska Policja zatrzymała 9 osób podejrzanych o próbę wyłudzenia ponad miliona złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy wykupili grupowe ubezpieczenie NNW i sfingowali zdarzenie drogowe, po czym wystąpili do ubezpieczyciel z wnioskiem o wypłatę odszkodowania.

Podejrzani mieli nadzieję otrzymać świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz zasiłku z tytułu niezdolności do pracy. Jednak próba oszustwa została wykryta przez ubezpieczyciela. Policja udaremniła działania oszustów w momencie gdy udało się im wyłudzić kilkanaście tysięcy złotych. Łączna kwota odszkodowania wynieść miała ponad 1 mln zł.

Wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych należą do najczęściej popełnianych w Polsce przestępstw ubezpieczeniowych. Niestety nie wszystkich odstraszają poważne konsekwencje wyłudzenia odszkodowań z tytułu OC, AC i NNW. Mimo iż za takie przestępstwo grozić może nawet kara pozbawienia wolności, liczba oszustw nie maleje. Jednak z roku na rok coraz więcej prób wyłudzenia pieniędzy od towarzystw ubezpieczeniowych zostaje wykryta.

 

15606972_m
fot. wyłudzenie odszkodowania powstrzymane przez policję

Jest to zasługą stosowania lepszych procedur likwidacji szkód przez same firmy ubezpieczeniowe.  Na sukces prowadzonych w tym zakresie działań składa się również ścisła współpraca z policją i prokuraturą. Powinno to cieszyć przede wszystkim uczciwych posiadaczy pojazdów. Bowiem ze składek płaconych przez kierowców po części wyrównywane są straty finansowe ubezpieczycieli.

 

 

PF

Rate this post

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę