Wyłudzenie odszkodowania udaremnione przez policję

Wrocławska Policja zatrzymała 9 osób podejrzanych o próbę wyłudzenia ponad miliona złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych. Z ustaleń

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 14.04.2015, w kategorii:

Wrocławska Policja zatrzymała 9 osób podejrzanych o próbę wyłudzenia ponad miliona złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy wykupili grupowe ubezpieczenie NNW i sfingowali zdarzenie drogowe, po czym wystąpili do ubezpieczyciel z wnioskiem o wypłatę odszkodowania.

Podejrzani mieli nadzieję otrzymać świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz zasiłku z tytułu niezdolności do pracy. Jednak próba oszustwa została wykryta przez ubezpieczyciela. Policja udaremniła działania oszustów w momencie gdy udało się im wyłudzić kilkanaście tysięcy złotych. Łączna kwota odszkodowania wynieść miała ponad 1 mln zł.

Wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych należą do najczęściej popełnianych w Polsce przestępstw ubezpieczeniowych. Niestety nie wszystkich odstraszają poważne konsekwencje wyłudzenia odszkodowań z tytułu OC, AC i NNW. Mimo iż za takie przestępstwo grozić może nawet kara pozbawienia wolności, liczba oszustw nie maleje. Jednak z roku na rok coraz więcej prób wyłudzenia pieniędzy od towarzystw ubezpieczeniowych zostaje wykryta.

 

15606972_m

fot. wyłudzenie odszkodowania powstrzymane przez policję

Jest to zasługą stosowania lepszych procedur likwidacji szkód przez same firmy ubezpieczeniowe.  Na sukces prowadzonych w tym zakresie działań składa się również ścisła współpraca z policją i prokuraturą. Powinno to cieszyć przede wszystkim uczciwych posiadaczy pojazdów. Bowiem ze składek płaconych przez kierowców po części wyrównywane są straty finansowe ubezpieczycieli.

 

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Wyższe standardy ubezpieczeń już wkrótce

Wyższe standardy ubezpieczeń już wkrótce

Sprawozdanie Rzecznika Ubezpieczonych za rok 2014

Sprawozdanie Rzecznika Ubezpieczonych za rok 2014

Jak tanio kupić ubezpieczenie OC?

Jak tanio kupić ubezpieczenie OC?