PZU SA, Warta, Ergo Hestia liderami w OC

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 09.06.2017, w kategorii:

PZU, Warta i Ergo Hestia to trzy największe towarzystwa ubezpieczeniowe w segmencie komunikacyjnego OC – wynika z szacunków opracowanych na podstawie opublikowanego niedawno raportu UFG. Tuż za podium uplasowały się AXA Ubezpieczenia i Link4.

Z raportu UFG wynika, że przez pierwsze trzy miesiące w roku wszystkie towarzystwa w sumie zebrały 3523,16 mln zł składek brutto z komunikacyjnego OC. To przeszło 30% więcej niż w analogicznym okresie 2016.

Ponadto, na podstawie informacji, które ubezpieczyciele zobowiązani są raportować do Funduszu, można stworzyć ranking firm w segmencie komunikacyjnego OC. Z danych wynika, że na koniec marca 2017 r. liderem w obowiązkowych dla kierowców ubezpieczeń jest PZU SA. Kwartalny przypis tego ubezpieczyciela wzrósł o 9% w porównaniu z ubiegłym rokiem.  Na drugim miejscu uplasowała się Warta, a trzecie z kolei miejsce przypadło Ergo Hestii. W przypadku tych ubezpieczycieli przypis wzrósł rok do roku odpowiednio o 86% i 47%.

Czwartą pozycję pod względem wysokości przypisu składki zajęło AXA Ubezpieczenia. Piąte miejsce należy do Link4. Co ciekawe, w przypadku ostatniej z firm tak wysoka lokata w rankingu była możliwa dzięki wzrostowi przypisu składki wynoszącemu 99%.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

kwiecień 2017

kwiecień 2017

Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 4 już za nami

Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 4 już za nami

ERGO Hestia mecenasem tegorocznej edycji „Paszportów Polityki”

ERGO Hestia mecenasem tegorocznej edycji „Paszportów Polityki”