PZU SA, Warta, Ergo Hestia liderami w OC

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 09.06.2017, w kategorii:

PZU, Warta i Ergo Hestia to trzy największe towarzystwa ubezpieczeniowe w segmencie komunikacyjnego OC – wynika z szacunków opracowanych na podstawie opublikowanego niedawno raportu UFG. Tuż za podium uplasowały się AXA Ubezpieczenia i Link4.

Z raportu UFG wynika, że przez pierwsze trzy miesiące w roku wszystkie towarzystwa w sumie zebrały 3523,16 mln zł składek brutto z komunikacyjnego OC. To przeszło 30% więcej niż w analogicznym okresie 2016.

Ponadto, na podstawie informacji, które ubezpieczyciele zobowiązani są raportować do Funduszu, można stworzyć ranking firm w segmencie komunikacyjnego OC. Z danych wynika, że na koniec marca 2017 r. liderem w obowiązkowych dla kierowców ubezpieczeń jest PZU SA. Kwartalny przypis tego ubezpieczyciela wzrósł o 9% w porównaniu z ubiegłym rokiem.  Na drugim miejscu uplasowała się Warta, a trzecie z kolei miejsce przypadło Ergo Hestii. W przypadku tych ubezpieczycieli przypis wzrósł rok do roku odpowiednio o 86% i 47%.

Czwartą pozycję pod względem wysokości przypisu składki zajęło AXA Ubezpieczenia. Piąte miejsce należy do Link4. Co ciekawe, w przypadku ostatniej z firm tak wysoka lokata w rankingu była możliwa dzięki wzrostowi przypisu składki wynoszącemu 99%.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

KNF planuje ujednolicić wypłaty odszkodowania za szkody osobowe

KNF planuje ujednolicić wypłaty odszkodowania za szkody osobowe

Prezydent podpisał ustawę regulującą rynek ubezpieczeń

Prezydent podpisał ustawę regulującą rynek ubezpieczeń

Superpolisa.pl Pegaz sp. z o.o.  Kluczowym Partnerem PZU 2017

Superpolisa.pl Pegaz sp. z o.o. Kluczowym Partnerem PZU 2017