Aktualności9 czerwca 2017

PZU SA, Warta, Ergo Hestia liderami w OC

PZU, Warta i Ergo Hestia to trzy największe towarzystwa ubezpieczeniowe w segmencie komunikacyjnego OC – wynika z szacunków opracowanych na podstawie opublikowanego niedawno raportu UFG. Tuż za podium uplasowały się AXA Ubezpieczenia i Link4.

Z raportu UFG wynika, że przez pierwsze trzy miesiące w roku wszystkie towarzystwa w sumie zebrały 3523,16 mln zł składek brutto z komunikacyjnego OC. To przeszło 30% więcej niż w analogicznym okresie 2016.

Ponadto, na podstawie informacji, które ubezpieczyciele zobowiązani są raportować do Funduszu, można stworzyć ranking firm w segmencie komunikacyjnego OC. Z danych wynika, że na koniec marca 2017 r. liderem w obowiązkowych dla kierowców ubezpieczeń jest PZU SA. Kwartalny przypis tego ubezpieczyciela wzrósł o 9% w porównaniu z ubiegłym rokiem.  Na drugim miejscu uplasowała się Warta, a trzecie z kolei miejsce przypadło Ergo Hestii. W przypadku tych ubezpieczycieli przypis wzrósł rok do roku odpowiednio o 86% i 47%.

Czwartą pozycję pod względem wysokości przypisu składki zajęło AXA Ubezpieczenia. Piąte miejsce należy do Link4. Co ciekawe, w przypadku ostatniej z firm tak wysoka lokata w rankingu była możliwa dzięki wzrostowi przypisu składki wynoszącemu 99%.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 5 października 2017

Politycy o podwyżkach OC

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy