Aktualności14 stycznia 2019

PZU: Pomoc dla poszkodowanych górników i ich rodzin

Górnicy poszkodowani w wypadku w kopalni węgla kamiennego w Karwinie byli zatrudnieni w firmie posiadającej grupowe ubezpieczenie na życie PZU Życie. Jak zapewnia ubezpieczyciel, w ramach zawartych umów PZU zapewni kompleksową i szybką wypłatę świadczeń. Do wybuchu metanu w kopalni w Karwinie w Czechach doszło 20 grudnia. W katastrofie zginęło 14 górników, w tym 12 Polaków i 2 Czechów.

Dla rodzin i współpracowników poszkodowanych górników PZU uruchomiło bezpłatną infolinię wsparcia psychologicznego. Na życzenie grupa wyspecjalizowanych psychologów może objąć domowym wsparciem o charakterze interwencyjnym lub długofalowym rodziny poszkodowanych górników, w tym również dzieci.

Dodatkowo rodziny z dziećmi w wieku szkolnym mogą w okresie zbliżających się ferii lub w wakacje skorzystać ze stacjonarnej formy terapii psychologicznej w ramach turnusu terapeutyczno-wypoczynkowego w ośrodku Siemacha lub Domu Misia Ratownika, z którymi PZU na stałe współpracuje.

Jak przypomniało Centrum Prasowe PAP, w ciągu minionych blisko 45 lat w polskim górnictwie węgla kamiennego doszło do ponad 20 poważnych katastrof i wypadków zbiorowych.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę