Aktualności30 kwietnia 2015

Majówka własnym autem za granicą

Wraz z majówką przychodzi czas pierwszych wiosennych urlopów. Turyści planujący wybrać się na zagraniczne wyjazdy własnym samochodem powinni przyjrzeć się bliżej nowemu projektowi Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

„EuroKierowcy” to przedsięwzięcie ułatwiające zmotoryzowanym dostęp do najważniejszych informacji o obowiązkach wybierających się własnym pojazdem za granicę.

Trzeba mieć świadomość o konieczności posiadania działającego także poza terytorium Polski obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Bowiem policyjne statystyki wskazują na stały wzrost liczby szkód jakie powodują polscy zmotoryzowani poruszający się po zagranicznych drogach. W 2012 r. było ich 41,1 tys., w 2013 r. – już 44,1 tys., a w 2014 r. – 46,7 tys. Co ciekawe w tym samym czasie liczba zdarzeń spowodowanych przez zagranicznych kierowców w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie. W roku 2012 było ich 12,9 tys., w 2013 r. – 11,5 tys., zaś w 2014 r. – 12,5 tys. W lawinowym tempie wzrasta wartość szkód powodowanych na zagranicznych drogach przez kierowców nie posiadających ubezpieczenia OC lub po spożyciu alkoholu. W ubiegłym roku doszło do 365 takich zdarzeń, które łącznie wyceniono na 8,5 mln zł.

W tej sytuacji każde działanie zmierzające do podniesienia świadomości zmotoryzowanych jest bardzo potrzebne. Statystyki są druzgocące. Niepokoi też, że istota odpowiedzialności w ruchu drogowym bywa bagatelizowana – wyjaśnia Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK odpowiedzialnego za organizację projektu „EuroKierowcy”.

29669855_m

„EuroKierowcy” to projekt, którego głównym celem jest informowanie o obowiązkach zmotoryzowanych wybierających się za granicę własnym samochodem. Promować on będzie także odpowiedzialne zachowania prowadzących pojazdy zarówno na drogach krajowych, jak i zagranicznych. Zainteresowani będą mogli zadawać pytania dotyczące Zielonej Karty, przydatnych podczas zagranicznych wyjazdów pakietów ubezpieczenia komunikacyjnego oraz wszystkich innych nurtujących tematów.

Kanałem komunikacji dla projektu są najpopularniejsze media społecznościowe – Facebook: facebook.com/EuroKierowcy  i Twitter: twitter.com/EuroKierowcy.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę