Aktualności22 maja 2019

Inwestycje w Odnawialne Źródła Energii zyskują coraz większe zainteresowanie.

Odnawialne Źródła Energii (OZE) zyskują coraz większe zainteresowanie zarówno wśród osób prywatnych jak i korporacji. Polski Urząd Regulacji Energetyki przedstawił dane, z których wynika, że łączna moc 3 tys. instalacji, które składają się na polską energetykę odnawialną to 8593 MW.

Sytuacja geograficzna Polski decyduje o tym, że największą popularnością cieszą się w kraju elektrownie wiatrowe oraz fotowoltaika. Szczególnie rozwojową dziedziną jest ta druga, pozwalająca na wykorzystanie światła słonecznego w celu wytworzenia energii elektrycznej. Inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne jest coraz bardziej powszechne wśród właścicieli gospodarstw domowych, dla których stanowi to bardzo efektywny sposób na zaopatrzenie domu i innych budynków w energię elektryczną.

Polisy dla OZE są więc w kręgu zainteresowań wielu jednostek. Odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku jest oferta grupy Gothaer, która w swoim asortymencie od ponad 7 lat posiada specjalistyczny program ubezpieczeniowy dla elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych, z którego korzystają zarówno klienci korporacyjni, jak i prywatni.

Analizy Instytutu Energii Odnawialnej w Polsce wskazują, że obecnie w kraju toczy się ponad 2 tys. inwestycji w źródła zielonej energii. Najwięcej z nich występuje w Wielkopolsce, gdzie w zaledwie 4 miesiące, od lipca do października ubiegłego roku przybyło aż 130 nowych projektów. Do bardzo rozwojowych terenów należy również województwo kujawsko-pomorskie oraz lubelszczyzna. Najmniejszym zainteresowaniem fotowoltaiką wyróżniają się województwa małopolskie i opolskie.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę