Inwestycje w Odnawialne Źródła Energii zyskują coraz większe zainteresowanie.

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 22.05.2019, w kategorii:

Odnawialne Źródła Energii (OZE) zyskują coraz większe zainteresowanie zarówno wśród osób prywatnych jak i korporacji. Polski Urząd Regulacji Energetyki przedstawił dane, z których wynika, że łączna moc 3 tys. instalacji, które składają się na polską energetykę odnawialną to 8593 MW.

Sytuacja geograficzna Polski decyduje o tym, że największą popularnością cieszą się w kraju elektrownie wiatrowe oraz fotowoltaika. Szczególnie rozwojową dziedziną jest ta druga, pozwalająca na wykorzystanie światła słonecznego w celu wytworzenia energii elektrycznej. Inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne jest coraz bardziej powszechne wśród właścicieli gospodarstw domowych, dla których stanowi to bardzo efektywny sposób na zaopatrzenie domu i innych budynków w energię elektryczną.

Polisy dla OZE są więc w kręgu zainteresowań wielu jednostek. Odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku jest oferta grupy Gothaer, która w swoim asortymencie od ponad 7 lat posiada specjalistyczny program ubezpieczeniowy dla elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych, z którego korzystają zarówno klienci korporacyjni, jak i prywatni.

Analizy Instytutu Energii Odnawialnej w Polsce wskazują, że obecnie w kraju toczy się ponad 2 tys. inwestycji w źródła zielonej energii. Najwięcej z nich występuje w Wielkopolsce, gdzie w zaledwie 4 miesiące, od lipca do października ubiegłego roku przybyło aż 130 nowych projektów. Do bardzo rozwojowych terenów należy również województwo kujawsko-pomorskie oraz lubelszczyzna. Najmniejszym zainteresowaniem fotowoltaiką wyróżniają się województwa małopolskie i opolskie.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

OC w 2015 roku według UFG

OC w 2015 roku według UFG

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC jada w górę – Dziennik Bałtycki

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC jada w górę – Dziennik Bałtycki

Mówi się w branży …

Mówi się w branży …