Przyszłość nowych metod sprzedaży w ubezpieczeniach

Dla sporej części z nas zakup polisy bez wychodzenia z domu jest nie tylko praktycznym, ale i najbardziej pożądanym sposobem

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 17.05.2016, w kategorii:

Ubezpieczenia za pośrednictwem directu, czyli sprzedawane przez internet lub telefon,  pojawiły się na Polskim rynku ponad 13 lat temu. Nieprzerwanie od roku 2003 roku, zdobywają coraz większą popularność. Z roku na rok relacje ubezpieczyciel-ubezpieczony coraz bardziej dotyczą sfery cyfrowej. Dla sporej części z nas zakup polisy bez wychodzenia z domu jest nie tylko praktycznym, ale i najbardziej pożądanym sposobem. Jednak, jak wynika z najnowszych badań KPMG, cyfryzacja branży ubezpieczeniowej stanie się powszechną normą dopiero po 2020 roku.

 

shutterstock_233256097W przypadku kont online i dostępu do produktów przez internet czy urządzenia mobilne z żalem trzeba przyznać, że ubezpieczyciele są dosyć daleko za branżą bankową. Wciąż niewiele firm w Polsce oferuje dostęp do swoich produktów przez internet czy telefon, ale to się będzie bardzo szybko zmieniało. Klienci są przyzwyczajeni do korzystania z takich rozwiązań w bankach i tego samego będą oczekiwali od ubezpieczycieli – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce.

 

Z ubiegłorocznych badań wynika, że w Polsce wśród 10 największych ubezpieczycieli, tylko połowa oferowała tego typu rozwiązania. Jest jednak inny, znacznie łatwiejszy sposób na zakup ubezpieczenia w internecie czy przez telefon. Oczywiście chodzi o skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń, która dodatkowo umożliwia także jednoczesne porównanie ofert wielu firm, a co za tym idzie dopasowanie polisy do swoich potrzeb.

 

W Superpolisie kupisz ubezpieczenie wygodnie, bez wychodzenia z domu i tak, jak chcesz – przez telefon dzwoniąc pod numer 801 000 000 lub korzystając z naszego internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Tradycjonalistom, preferującym bezpośredni kontakt z doradcą ubezpieczeniowym, umożliwiamy także dostęp do szerokiej oferty ubezpieczeń w jednej z naszych placówek. 

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Superpolisa udostępniła aplikację do porównania i zakupu polis

Superpolisa udostępniła aplikację do porównania i zakupu polis

Braku OC tak łatwo nie ukryjesz

Braku OC tak łatwo nie ukryjesz

Spalinowa afera Volkswagena może przynieść szkodę wysokości 78 mld euro

Spalinowa afera Volkswagena może przynieść szkodę wysokości 78 mld euro