Przyszłość nowych metod sprzedaży w ubezpieczeniach

Dla sporej części z nas zakup polisy bez wychodzenia z domu jest nie tylko praktycznym, ale i najbardziej pożądanym sposobem

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 17.05.2016, w kategorii:

Ubezpieczenia za pośrednictwem directu, czyli sprzedawane przez internet lub telefon,  pojawiły się na Polskim rynku ponad 13 lat temu. Nieprzerwanie od roku 2003 roku, zdobywają coraz większą popularność. Z roku na rok relacje ubezpieczyciel-ubezpieczony coraz bardziej dotyczą sfery cyfrowej. Dla sporej części z nas zakup polisy bez wychodzenia z domu jest nie tylko praktycznym, ale i najbardziej pożądanym sposobem. Jednak, jak wynika z najnowszych badań KPMG, cyfryzacja branży ubezpieczeniowej stanie się powszechną normą dopiero po 2020 roku.

 

shutterstock_233256097W przypadku kont online i dostępu do produktów przez internet czy urządzenia mobilne z żalem trzeba przyznać, że ubezpieczyciele są dosyć daleko za branżą bankową. Wciąż niewiele firm w Polsce oferuje dostęp do swoich produktów przez internet czy telefon, ale to się będzie bardzo szybko zmieniało. Klienci są przyzwyczajeni do korzystania z takich rozwiązań w bankach i tego samego będą oczekiwali od ubezpieczycieli – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce.

 

Z ubiegłorocznych badań wynika, że w Polsce wśród 10 największych ubezpieczycieli, tylko połowa oferowała tego typu rozwiązania. Jest jednak inny, znacznie łatwiejszy sposób na zakup ubezpieczenia w internecie czy przez telefon. Oczywiście chodzi o skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń, która dodatkowo umożliwia także jednoczesne porównanie ofert wielu firm, a co za tym idzie dopasowanie polisy do swoich potrzeb.

 

W Superpolisie kupisz ubezpieczenie wygodnie, bez wychodzenia z domu i tak, jak chcesz – przez telefon dzwoniąc pod numer 801 000 000 lub korzystając z naszego internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Tradycjonalistom, preferującym bezpośredni kontakt z doradcą ubezpieczeniowym, umożliwiamy także dostęp do szerokiej oferty ubezpieczeń w jednej z naszych placówek. 

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Aviva: Ochrona nieruchomości na czas urlopu lub kilka lat

Aviva: Ochrona nieruchomości na czas urlopu lub kilka lat

OC w 2015 roku według UFG

OC w 2015 roku według UFG

Podatek bankowy już podwyższył ceny polis OC – Dziennik Bałtycki

Podatek bankowy już podwyższył ceny polis OC – Dziennik Bałtycki