Aktualności27 listopada 2015

Czy warto wykupić ubezpieczenie telefonu?

            W dzisiejszych czasach już chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Smartfony, tablety, laptopy – są to urządzenia codziennego użytku, bez których bardzo trudno odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Mamy do czynienia z coraz to nowszymi sprzętami, które przy okazji potrafią być bardzo drogie. Dopiero patrząc na cenę można wyjść z założenia, że może by jednak ubezpieczyć taki gadżet na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń.

            Wydarzyć się może bardzo wiele – od kradzieży aż po przypadkowe zepsucie lub zniszczenie. Różnorodność sprzętu elektronicznego na rynku spowodował powstanie ubezpieczeń dedykowanych właśnie dla tych elektronicznych urządzeń. Coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie swojego telefonu lub innego sprzętu. Nic w tym dziwnego, gdyż niekiedy kupno telefonu może mocno nadwyrężyć domowy budżet, więc lepiej się zabezpieczyć na wypadek jakiejś przykrej sytuacji. Gadget Cover oferuje takie ubezpieczenia, dzięki którym można spać spokojnie. Od czego ubezpiecza?

            Mobile Phone Insurance pokryje koszty ewentualnej naprawy zepsutego urządzenia lub zapłaci za drugą sztukę sprzętu, który został bezpowrotnie utracony w wyniku kradzieży, zgubienia lub zniszczenia. Dodatkowo, taka polisa opłaci koszty, które wynikną z ewentualnego nieautoryzowanego użycia telefonu, jak np. połączenia wykonane przez złodzieja, które zostały wykonane bez zgody właściciela. Wspomnianą formą ubezpieczenia można objąć również inne urządzenia elektroniczne, jak np. tablety czy komputery. Ważny jest fakt, iż taka polisa obowiązuje na całym świecie, więc nie musimy obawiać się zabrania sprzętu w podróż za granicę.

            Takie mamy czasy, że rynek ubezpieczeń zmienia się bardzo dynamicznie. Nic dziwnego, gdyż musi on niejako dostosować się do ciągle rosnących i zmieniających się potrzeb klientów. Z kolei te potrzeby są zmieniane przez nowe technologie, które bezpośrednio wpływają na życie człowieka. Podejrzewam, że kwestią czasu jest wprowadzenie takich polis przez polskie agencje ubezpieczeniowe, jak np. PZU. Miejmy tylko nadzieję, że nie spotka nas sytuacja, w której więcej osób będzie posiadać ubezpieczenie telefonu, niżeli OC/AC.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 czerwca 2016

Brexit bez wpływu na polisy OC

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę