Aktualności1 stycznia 2015

Za mało czasu na nowe wytyczne?

2015-01-01

Wdrożenie wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód komunikacyjnych będzie sporym wyzwaniem dla całego rynku ubezpieczeniowego. Towarzystwa muszą wdrożyć nowe standardy najpóźniej do 31 marca 2015 roku.
Puls Biznesu cytuje jeden z komentarzy przedstawiciela branży, który twierdzi, że KNF dał zbyt mało czasu na zaadaptowanie się do wymogów. Towarzystwa ubezpieczeniowe rozważają zastosowanie wytycznych wyłącznie do nowych polis. Podporządkowanie się do zaleceń nadzoru w przypadku wszystkich sprzedanych ubezpieczeń byłoby nawet 5-krotnie kosztowniejsze. Zaproponowane przez KNF zmiany mogą rocznie obciążać konto rynku ubezpieczeniowego nawet na sumę 1,5 mld zł. Ubezpieczyciele prawdopodobnie będą starali się rekompensować te koszty podwyżką cen ubezpieczeń komunikacyjnych, co może prowadzić do złagodzenia trwającej od kilku lat tzw. wojny cenowej.

SW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 27 marca 2019

Wielki Konkurs Superpolisa !

Czytaj dalej
Aktualności 8 kwietnia 2016

Kto płaci OC za wraki pojazdów?

Czytaj dalej
Aktualności 15 czerwca 2017

Zaostrza się walka ubezpieczycieli

Czytaj dalej
Aktualności 14 marca 2017

Aviva podsumowała ubiegły rok

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę