Aktualności14 października 2019

ERGO Hestia: Film fundacji Integralia z prestiżową nagrodą

Podczas Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” w Poznaniu, który odbył się 28 września, nagrodę otrzymał film fundacji Integralia (Grupa ERGO Hestia), nakręcony w ramach akcji #NibyNaŻarty. Fundacja Integralia pokazała w nim nietypową akcję, zorganizowaną na terenie ERGO Hestii. Jej początkowo nieświadomymi uczestnikami byli pracownicy sopockiego ubezpieczyciela.  

Założeniem akcji było pokazanie przez fundację, jak rzadko zwraca się uwagę na utrudnienia, z którymi osoby z niepełnosprawnościami muszą zmagać się na co dzień. Jak komentuje Monika Truszkowska-Bednarek, prezes fundacji Integralia, zamiarem było przewrotne wykorzystanie 1 kwietnia – Prima Aprilis. W ramach zaskoczenia zamknięto drzwi do budynków i poproszono Hestian, by skorzystali z tylnego wejścia. Na tego rodzaju bariery często trafiają osoby z niepełnosprawnościami.

Publikacja filmu zbiegła się z obchodami 15-lecia Integralii. Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia została powołana w 2004 r. Jej misją jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej.

Nagrodzony film: https://youtu.be/bAf-rHgNt_E

 

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 marca 2016

Kolejne wytyczne KNF-u

Czytaj dalej
Aktualności 30 października 2019

Media o nas – październik 2019

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę