ERGO Hestia: Film fundacji Integralia z prestiżową nagrodą

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 14.10.2019, w kategorii:

Podczas Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” w Poznaniu, który odbył się 28 września, nagrodę otrzymał film fundacji Integralia (Grupa ERGO Hestia), nakręcony w ramach akcji #NibyNaŻarty. Fundacja Integralia pokazała w nim nietypową akcję, zorganizowaną na terenie ERGO Hestii. Jej początkowo nieświadomymi uczestnikami byli pracownicy sopockiego ubezpieczyciela.  

Założeniem akcji było pokazanie przez fundację, jak rzadko zwraca się uwagę na utrudnienia, z którymi osoby z niepełnosprawnościami muszą zmagać się na co dzień. Jak komentuje Monika Truszkowska-Bednarek, prezes fundacji Integralia, zamiarem było przewrotne wykorzystanie 1 kwietnia – Prima Aprilis. W ramach zaskoczenia zamknięto drzwi do budynków i poproszono Hestian, by skorzystali z tylnego wejścia. Na tego rodzaju bariery często trafiają osoby z niepełnosprawnościami.

Publikacja filmu zbiegła się z obchodami 15-lecia Integralii. Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia została powołana w 2004 r. Jej misją jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej.

Nagrodzony film: https://youtu.be/bAf-rHgNt_E

 

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Za stłuczkę zapłacisz o 100 proc. wyższe OC

Za stłuczkę zapłacisz o 100 proc. wyższe OC

Droga polisa dla Jamesa Bonda

Droga polisa dla Jamesa Bonda

Cały czas spłacamy stare szkody

Cały czas spłacamy stare szkody