Generali przypomina o ubezpieczeniu na narty

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 12.02.2019, w kategorii:

Osoby, które uprawiają zimowe sporty powinny pamiętać o stosownym ubezpieczeniu. Ze względu na charakter sportu są bardzo często narażone na wypadki. Generali przypomina, że ważnym elementem przygotowań do sezonu jest zakup ubezpieczenia przed wyjazdem na narty.

Jak pokazują statystyki, najczęstszymi urazami są te dotyczące skręcenia stawów kolanowych oraz uszkodzenia kostek i stóp. Wyjeżdżający powinni pamiętać, że na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w niektórych krajach Unii Europejskiej można skorzystania z darmowej pomocy medycznej, dotyczy to jednak wyłącznie ograniczonego zakresu i jest dostępne tylko w publicznych placówkach, zgodnie z zasadami obowiązującymi w konkretnym kraju. W przypadku niektórych schorzeń koszty leczenia mogą wynieść od kilkuset euro do kilku tysięcy euro. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi ubezpieczenie turystyczne, które powinno dopasowane do celu podróży i planowanego sposobu spędzania czasu w trakcie wyjazdu.  

Wybierając polisę na wyjazd na narty warto zwrócić uwagę również na wydarzenia z udziałem osób trzecich. Do najczęstszych wypadków zalicza się bowiem najechanie na inną osobę albo zajechanie jej drogi. Takie zdarzenia skutkują najczęściej uszkodzeniami ciała lub zniszczeniem mienia osoby poszkodowanej. Obowiązek naprawienia szkody lub pokrycia kosztów leży po stronie sprawcy incydentu. Odpowiednio dopasowane ubezpieczenie turystyczne może zapewnić pokrycie kosztów zniszczonego mienia lub leczenie osoby poszkodowanej w wypadku w ramach OC.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

EKUZ to za mało

EKUZ to za mało

Podsumowanie pierwszego kwartału 2015 r.

Podsumowanie pierwszego kwartału 2015 r.

Compensa: zintegrowane zarządzanie sprzedażą

Compensa: zintegrowane zarządzanie sprzedażą