Aktualności17 maja 2018

Aviva: Rośnie akceptacja dla upominków finansowych dla dzieci

Wybierając prezenty dla dzieci, Polacy coraz częściej myślą o ich przyszłości. ARC Rynek i Opinia przeprowadziło na zlecenie Avivy badanie, z którego wynika, że coraz chętniej jako prezent m.in. na pierwszą komunię wręczamy upominki finansowe. Dwóch na trzech badanych Polaków jest zdania, że pieniądze wpłacone na edukację i przyszłość dziecka to lepszy pomysł niż kupno kolejnego rzeczowego podarunku.

Wg Bogusławy Szyszka-Orłowskiej z Działu Rozwoju Ubezpieczeń Indywidualnych Avivy co dziesiąty ankietowany deklaruje, że sam przekazałby pieniądze zamiast prezentu. Jednocześnie 66% badanych twierdzi, że to lepszy pomysł niż kolejny materialny podarunek. Wiele wskazuje na to, że społeczna akceptacja dla podarunków finansowych będzie rosła i nie dotyczy to tylko gotówki – coraz częściej na komunię, urodziny czy dzień dziecka rodzina będzie zakładać odpowiednie ubezpieczenie lub fundusz. Jak podkreśla ekspert Avivy, ważne jest też zachowanie jak najbardziej atrakcyjnej dla dziecka formy przekazania takiego upominku.

Jak pokazuje najnowsze badanie Avivy, dla 8% respondentów poszukiwanie prezentu komunijnego to duży kłopot, wynikający z braku wiedzy na temat potrzeb dziecka i zwyczajowych kosztów tego typu prezentów. Z tych względów tylko 20% badanych preferuje podarunki rzeczowe, a aż 39% woli postawić na łatwiejsze rozwiązanie w postaci gotówki. 9% ankietowanych jest zdania, że nie powinno dawać się drogich prezentów, a jedynie symboliczny upominek, np. książkę lub słodycze.

Ankiety zrealizowano metodą wspomaganych komputerowo wywiadów indywidualnych (CAWI) na próbie 908 respondentów w dniach 9-13 kwietnia 2018 roku.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 marca 2016

Kolejne wytyczne KNF-u

Czytaj dalej
Aktualności 4 lutego 2015

PZU sprzedaje PZU Lietuva

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy