Aktualności8 marca 2019

Accenture Technology: sztuczna inteligencja coraz bardziej popularna

Zgodnie z badaniami Accenture Technology Vision 2019, wkraczamy w erę postcyfrową. Chociaż nowe technologie będą coraz powszechniejsze, to kluczem do sukcesu będzie dostarczanie spersonalizowanej oferty w odpowiednim miejscu i czasie.

Spośród 6672 firm z 27 krajów aż 94 proc. przyspieszyło tempo wprowadzania innowacji na przestrzeni ostatnich trzech lat. W Polsce odsetek wzrostu innowacyjności w biznesie jest jeszcze wyższy, gdyż wynosi 97 proc.

Jak podkreślają autorzy raportu, era postcyfrowa charakteryzuje się innowacyjnością organizacji. Przejawia się to głównie umiejętnością dopasowania czasu i sposobu dotarcia do klienta ze swoimi produktami i usługami. Dobrym przykładem jest branża ubezpieczeniowa, w której eksperymentuje się z rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji, by skrócić i uprościć proces likwidacji szkód komunikacyjnych.

Wyniki badań podkreślają, że sztuczna inteligencja jest technologią, która w najbliższej przyszłości będzie wykorzystywana w projektach transformacyjnych. W bieżącym roku zamierza w nią zainwestować aż 63 proc. przedsiębiorstw globalnych oraz 60 proc. polskich firm.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy