Aktualności8 marca 2019

Accenture Technology: sztuczna inteligencja coraz bardziej popularna

Zgodnie z badaniami Accenture Technology Vision 2019, wkraczamy w erę postcyfrową. Chociaż nowe technologie będą coraz powszechniejsze, to kluczem do sukcesu będzie dostarczanie spersonalizowanej oferty w odpowiednim miejscu i czasie.

Spośród 6672 firm z 27 krajów aż 94 proc. przyspieszyło tempo wprowadzania innowacji na przestrzeni ostatnich trzech lat. W Polsce odsetek wzrostu innowacyjności w biznesie jest jeszcze wyższy, gdyż wynosi 97 proc.

Jak podkreślają autorzy raportu, era postcyfrowa charakteryzuje się innowacyjnością organizacji. Przejawia się to głównie umiejętnością dopasowania czasu i sposobu dotarcia do klienta ze swoimi produktami i usługami. Dobrym przykładem jest branża ubezpieczeniowa, w której eksperymentuje się z rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji, by skrócić i uprościć proces likwidacji szkód komunikacyjnych.

Wyniki badań podkreślają, że sztuczna inteligencja jest technologią, która w najbliższej przyszłości będzie wykorzystywana w projektach transformacyjnych. W bieżącym roku zamierza w nią zainwestować aż 63 proc. przedsiębiorstw globalnych oraz 60 proc. polskich firm.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Premiera Spektaklu Bliżej w Teatrze 6 Piętro
Aktualności 17 października 2022

Bliżej – premiera Spektaklu

Czytaj dalej
Aktualności 20 kwietnia 2017

Liczba ataków terrorystyczny rośnie

Czytaj dalej
Aktualności 14 marca 2017

Aviva podsumowała ubiegły rok

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę