Fuzja Compensy i Benefii

Połączenie obu towarzystw niesie za sobą sporo korzyści dla klientów. Uzyskają oni szerszy dostęp do produktów ochronnych.

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 25.06.2015, w kategorii:

Po połączeniu spółek z segmentu ubezpieczeń życiowych Vienna Insurance Group zamierza połączyć spółki majątkowe. Fuzja Compensy i Benefii zapewnić ma mniejszą podatność na wahania koniunktury – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jedna z największych grup ubezpieczeniowych działających w kraju przygotowuje się do fuzji dwóch swoich spółek z segmentu ubezpieczeń majątkowych. Połączyć się ma Compensa TU Vienna Insurance Group oraz Benefia TU Vienna Insurance Group.

Konsolidacja ma umożliwić osiągnięcie bardziej konkurencyjnej pozycji rynkowej przez nową spółkę oraz zagwarantować austriackiemu ubezpieczycielowi piąte miejsce wśród największych towarzystw w Polsce. Ponadto zabieg ten ma wzmocnić pozycję Compensy jako najbardziej rozpoznawalnej firmy życiowo-majątkowej VIG oraz zapewnić zaplecze finansowe dla szybszego rozwoju rozwiązań produktowych wdrażanych przez Benefię.

fot. Przygotowanie fuzji dwóch spółek.

Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG w Polsce, mówi gazecie, że połączenie obu towarzystw niesie za sobą sporo korzyści dla klientów. Uzyskają oni szerszy dostęp do produktów ochronnych – zarówno w tradycyjnej sieci sprzedaży, jak i komplementarnych kanałach, np. bankomatach, które będą dostępne dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Konsolidacja doprowadzić ma do powstania podmiotu o większej skali działalności i mniejszej podatności na wahania koniunktury. Dyrektor generalny VIG w Polsce zapowiada, że planowane zakończenie fuzji ma nastąpić do końca roku.

 

DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Zyski ubezpieczycieli spadają

Zyski ubezpieczycieli spadają

Polska czołowym rynkiem ubezpieczeniowym Europy Środkowo-Wschodniej

Polska czołowym rynkiem ubezpieczeniowym Europy Środkowo-Wschodniej

Warta idzie śladem PZU i buduje własną flotę aut zastępczych

Warta idzie śladem PZU i buduje własną flotę aut zastępczych