Aktualności25 czerwca 2015

Fuzja Compensy i Benefii

Po połączeniu spółek z segmentu ubezpieczeń życiowych Vienna Insurance Group zamierza połączyć spółki majątkowe. Fuzja Compensy i Benefii zapewnić ma mniejszą podatność na wahania koniunktury – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jedna z największych grup ubezpieczeniowych działających w kraju przygotowuje się do fuzji dwóch swoich spółek z segmentu ubezpieczeń majątkowych. Połączyć się ma Compensa TU Vienna Insurance Group oraz Benefia TU Vienna Insurance Group.

Konsolidacja ma umożliwić osiągnięcie bardziej konkurencyjnej pozycji rynkowej przez nową spółkę oraz zagwarantować austriackiemu ubezpieczycielowi piąte miejsce wśród największych towarzystw w Polsce. Ponadto zabieg ten ma wzmocnić pozycję Compensy jako najbardziej rozpoznawalnej firmy życiowo-majątkowej VIG oraz zapewnić zaplecze finansowe dla szybszego rozwoju rozwiązań produktowych wdrażanych przez Benefię.

fot. Przygotowanie fuzji dwóch spółek.

Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG w Polsce, mówi gazecie, że połączenie obu towarzystw niesie za sobą sporo korzyści dla klientów. Uzyskają oni szerszy dostęp do produktów ochronnych – zarówno w tradycyjnej sieci sprzedaży, jak i komplementarnych kanałach, np. bankomatach, które będą dostępne dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Konsolidacja doprowadzić ma do powstania podmiotu o większej skali działalności i mniejszej podatności na wahania koniunktury. Dyrektor generalny VIG w Polsce zapowiada, że planowane zakończenie fuzji ma nastąpić do końca roku.

 

DW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 15 stycznia 2018

PZU wchodzi na rynek Lloyd’s

Czytaj dalej
Aktualności 4 czerwca 2019

UNIQA Polska na Facebooku

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy