ERGO Hestia: Odszkodowanie i renta to za mało

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 10.04.2018, w kategorii:

ERGO Hestia i Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym (CPOP) zorganizowały w Gdańsku konferencję pt. „Po drugiej stronie stoi człowiek”. Wzięli w niej udział eksperci w dziedzinie rehabilitacji, przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych, urzędów państwowych, sektora pozarządowego i mediów.

Sopocki ubezpieczyciel 8 lat temu powołał do życia Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym, w którym poszkodowany otrzymuje opiekę osobistego „rehab-menedżera”, koordynującego wszechstronną diagnostykę, a potem program rehabilitacyjny.

Konferencja „Po drugiej stronie stoi człowiek” była wymianą dobrych praktyk, a jednocześnie zaproszeniem do innego podejścia do szkód osobowych – takiego, w którym nie chodzi wyłącznie o finansową rekompensatę, ale o powrót poszkodowanego do aktywnego życia. Finansowa rekompensata jest znacznie droższa i, co ważniejsze, o wiele mniej skuteczna niż system szybkiego, kompleksowego reagowania mającego na celu jak najszybsze przywrócenie poszkodowanemu sprawności i powrót do aktywnego, spełnionego życia.

To kolejny obszar, w którym ubezpieczyciele mogą wspomóc publiczny system opieki zdrowotnej, pozostawiający poszkodowanego samemu sobie na pierwsze 6 miesięcy po wypadku. Ten czas jest kluczowy w rehabilitacji, nierzadko decydując o jej powodzeniu. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by był on jak najmniejszy.

 

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Superpolisa na Targach Franczyza 2016

Superpolisa na Targach Franczyza 2016

Targi pomysłów na biznes – Własny Biznes Franchising

Targi pomysłów na biznes – Własny Biznes Franchising

Projekt ustawy o ochronie danych osobowych przyjęty przez rząd

Projekt ustawy o ochronie danych osobowych przyjęty przez rząd