Superpolisa w Internecie31 maja 2021

Eksperci Superpolisy radzą, co należy wiedzieć o obowiązkowym ubezpieczeniu OC

Ubezpieczenie komunikacyjne to najczęściej wykupowany rodzaj polisy na rynku ubezpieczeniowym. W Polsce – według szacunkowych danych na rok 2019, było zarejestrowanych prawie 30 milionów aut.

Co za tym idzie ponad 86% gospodarstw domowych ma w swoim posiadaniu przynajmniej jedno auto, które zgodnie z prawem musi zostać ubezpieczone obowiązkową polisą OC. To właśnie z tego tytułu pokrywane są ewentualne szkody, które wyrządzimy “za kółkiem”.

W przypadku braku obowiązkowego ubezpieczenia, straty powstałe wskutek kolizji/wypadków, pokrywane są przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który następnie występuje o zwrot środków do sprawy zdarzenia drogowego.

Wydawać by się zatem mogło, że w związku z powszechnością aut oraz polis komunikacyjnych każdy z nas wiedzę na temat OC ma w małym palcu – wielu kierowców bowiem od lat ubezpiecza swoje samochody… są jednak rzeczy, które nie są dla wszystkich oczywiste. Co należy zatem wiedzieć na temat obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu?

Odpowiedzi na to pytanie nasi eksperci udzielili dla portalu zdrogi.pl.

JN

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Superpolisa w Internecie 30 maja 2019

Maj 2019

Czytaj dalej
Superpolisa w Internecie 28 czerwca 2018

Czerwiec 2018

Czytaj dalej
Superpolisa w Internecie 30 listopada 2017

Listopad 2017

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy