Aktualności31 maja 2021

Eksperci Superpolisy radzą – Obowiązkowe Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie komunikacyjne to najczęściej wykupowany rodzaj polisy na rynku ubezpieczeniowym – jest ono również obowiązkowe. W Polsce – według szacunkowych danych na rok 2019, było zarejestrowanych prawie 30 milionów aut.

Co za tym idzie ponad 86% gospodarstw domowych ma w swoim posiadaniu przynajmniej jedno auto, które zgodnie z prawem musi zostać ubezpieczone obowiązkową polisą OC. To właśnie z tego tytułu pokrywane są ewentualne szkody, które wyrządzimy “za kółkiem”.

W przypadku braku obowiązkowego ubezpieczenia, straty powstałe wskutek kolizji/wypadków, pokrywane są przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który następnie występuje o zwrot środków do sprawy zdarzenia drogowego.

Wydawać by się zatem mogło, że w związku z powszechnością aut oraz polis komunikacyjnych każdy z nas wiedzę na temat OC ma w małym palcu – wielu kierowców bowiem od lat ubezpiecza swoje samochody… są jednak rzeczy, które nie są dla wszystkich oczywiste. Co należy zatem wiedzieć na temat obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu?

Odpowiedzi na to pytanie nasi eksperci udzielili dla portalu zdrogi.pl.

JN

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 29 listopada 2016

Mówi się w branży…

Czytaj dalej
Aktualności 19 maja 2017

Lamparty 2017 rozdane

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę