Aktualności14 sierpnia 2018

Dokąd zmierza PZU Życie?

Prezes PZU Życie Roman Pałac poinformował, że PZU Życie ma największą liczbę klientów w Grupie PZU blisko 11 mln ubezpieczonych. Głównym produktem spółki są ubezpieczenia ochronne w wersji grupowej, a najdynamiczniej rozwija się obszar ubezpieczeń zdrowotnych.

Spółka rozwija Pracownicze Plany Kapitałowe, bo jej zdaniem rośnie zainteresowanie korporacji, oferujących tego rodzaju programy pracownikom. To efekt m.in. sytuacji na rynku pracy, gdzie pracodawcy konkurują już nie tylko wynagrodzeniem, ale także benefitami.

Największy polski ubezpieczyciel poinformował, że spółka chce coraz lepiej wykorzystywać nowoczesne technologie. Zdaniem Romana Pałaca przewagę konkurencyjną na rynku PZU Życie będzie budowało bazując na wysokiej jakości obsłudze klienta, danych oraz szybkości reakcji na zmiany rynkowe – wszystkie te elementy są nierozerwalnie związane z wykorzystaniem technologii. W zakresie ochrony zdrowia spółka testuje m.in. technologie przyśpieszające diagnozę.  Pozwala to sprawniej dobrać odpowiednią ścieżkę leczenia, co w wielu wypadkach decyduje o skuteczności terapii. PZU wykorzystuje również drony (do likwidacji szkód w obiektach przemysłowych) i testuje specjalny system dla kierowców, który ma automatycznie wezwać pomoc w razie kolizji czy wypadku.

Według Prezesa drugie półrocze tego roku będzie dobre dla firmy, która zaczyna mocniej współpracować ze swoimi bankami w Grupie, czyli z Pekao i Alior Bankiem. W drugim półroczu będą one bardziej zaangażowane w sprzedaż produktów PZU.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 15 czerwca 2015

Nie dla Rzecznika Finansowego

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy