Historyczny wynik PZU

Agata Wrzosek Agata Wrzosek
Opublikowano: 04.12.2019, w kategorii:

Pierwsze trzy kwartały 2019 roku przejdą do historii PZU jako rekordowe pod względem sprzedaży, która wyniosła 17,5 mld zł. Równocześnie wynik netto z działalności ubezpieczeniowej po trzech kwartałach na poziomie 1,99 mld zł jest najlepszy od pięciu lat. Z rentownością na kapitale na poziomie 23,7% spółka osiągnęła jeden z najlepszych kwartalnych wyników w swojej historii. Taki zwrot na kapitale jest niemal dwukrotnie wyższy niż średnia dla europejskich spółek ubezpieczeniowych. 

Zdaniem Pawła Surówki, prezesa PZU, wyniki za trzeci kwartał 2019 roku są dowodem znakomitej kondycji finansowej Grupy PZU i dynamicznego rozwoju w najważniejszych strategicznie obszarach. Firma osiąga to, co sobie założyła i to mimo trudnego rynku, presji cenowej czy obciążeń regulacyjnych. Wysokość składki, którą PZU zebrało w ciągu trzech kwartałów tego roku dowodzi zaufania ze strony klientów.

W porównaniu do pierwszej połowy bieżącego roku w trzecim kwartale przyspieszyła dynamika wzrostu składki przypisanej i zarobionej mimo niekorzystnych warunków rynkowych. Składki z ubezpieczeń pozakomunikacyjnych przyniosły wzrost o 21% w ujęciu rok do roku, a składki z indywidualnych ubezpieczeń na życie – o 32%.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów wynosi prawie 340 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach.

 

AW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Winny… poszkodowany

Winny… poszkodowany

Holowanie najpopularniejszą usługą assistance Compensy

Holowanie najpopularniejszą usługą assistance Compensy

„Elastyczne elementy polis dla pracowników zachęcają do jej nabycia” – Rzeczpospolita

„Elastyczne elementy polis dla pracowników zachęcają do jej nabycia” – Rzeczpospolita