Aktualności6 czerwca 2016

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Jak wynika z danych Systemu Informacji Oświatowej, w roku szkolnym 2014/2015 wypadkom uległo ponad 71 tys. dzieci. Najwięcej, bo aż 32 tys. nieszczęśliwych zdarzeń z uszczerbkiem na zdrowiu, miało miejsce w szkołach podstawowych. Na co warto zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie dla dziecka?

 

Dzieci w szkole spędzają 1/4 swojego życia. Jak nie trudno się domyślić, do największej liczby wypadków dochodzi podczas szkolnych przerw, na zajęciach W-F, podczas gier zespołowych i ruchowych zabaw. Niebezpieczna bywa także sama droga do bądź ze szkoły. Wiele placówek oświatowych, wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, proponuje możliwość przystąpienia do polisy grupowej. Za niewielką opłatą do ubezpieczenia przystąpić może każdy uczeń. Ochrona takiej polisy działa całą dobę przez cały rok, także w okresie ferii i wakacji.

 

Eksperci Gothaer przypominają jednak, że niska składka za ubezpieczenie zazwyczaj oznacza niską sumę ubezpieczenia, a co za tym idzie niskie świadczenie. Aby uniknąć niemiłego zaskoczenia należy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia i jego zakres.

 

Warto pamiętać także, że nawet w przypadku, gdy dziecko jest ubezpieczone w ramach polisy szkolnej, można je doubezpieczyć, czyli objąć ochroną indywidualnego ubezpieczenia NNW. Decydując się na tego typu ubezpieczenie, podobnie, jak w przypadku polis grupowych, należy zwrócić uwagę ma sumę ubezpieczenia. Bowiem to od niej zależeć będzie wysokość wypłacanego odszkodowania.

 

Gdyby jednak dziecko nie posiadało żadnego ubezpieczenia, warto przemyśleć zapewnienie mu ochrony chociażby na czas wakacyjnego wyjazdu. Można to zrobić decydując się na jedną z ofert ubezpieczenia turystycznego. Taka polisa to gwarancja pokrycie kosztów leczenia za granicą, gdy dojdzie do nagłego zachorowania lub wypadku, ale także wsparcie ubezpieczyciela w organizacji medycznej pomocy.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 27 października 2017

PZU z certyfikatem prostej polszczyzny

Czytaj dalej
Aktualności 3 stycznia 2017

Sumy gwarancyjne OC wzrosły

Czytaj dalej
Aktualności 5 czerwca 2015

PZU konsoliduje sektor bankowy

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę