Spadki w wynikach ubezpieczeń komunikacyjnych

Wzrosły natomiast wypłacone przez ubezpieczycieli odszkodowania i świadczenia

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 22.12.2015, w kategorii:

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń, obrazującego sytuację po trzech kwartałach 2015 roku, rynek ubezpieczeń zaliczył spadek, zwłaszcza w wyniku technicznym ubezpieczeń komunikacyjnych. Wzrosły natomiast wypłacone przez ubezpieczycieli odszkodowania i świadczenia.

 

Według Polskiej Izby Ubezpieczeń wartość całego rynku ubezpieczeń (40,88 mld zł) była wyższa niż ta uzyskana w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 0,22%), co świadczy o zwiększeniu się wpływów ze składek.

 

Mimo ogólnego wzrostu w przedstawionych przez PIU danych widoczne są jednocześnie spadki w przypisach składki z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, które widoczne były już od początku 2015 roku. Rok wcześniej zakłady zebrały ponad 6060 milionów złotych, co jest kwotą o ponad 42 miliony niższą niż po trzech kwartałach tego roku. Świadczy to o spadku tempa wpływów ze sprzedaży tych ubezpieczeń.

 

W trendzie wzrostu utrzymuje się natomiast sprzedaż polis AC. Po 9 miesiącach towarzystwa ubezpieczeniowe zebrały ponad 4017 milionów złotych, czyli o 2,8% więcej niż w roku ubiegłym.

 

Wartym wspomnienia jest fakt, że wartość wypłaconych odszkodowań i świadczeń wzrosła (w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim o 2,4%) i wyniosła ogółem 25,9 miliardów złotych. Co więcej odszkodowania i świadczenia z tytułu polis OC oszacowano na 5 miliardów złotych (kwota wyższa o 16,3% niż w roku 2014).

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczyciele zalani zgłoszeniami szkód

Ubezpieczyciele zalani zgłoszeniami szkód

Kto płaci OC za wraki pojazdów?

Kto płaci OC za wraki pojazdów?

Interesy ubezpieczonych będą lepiej chronione

Interesy ubezpieczonych będą lepiej chronione