Aktualności22 grudnia 2015

Spadki w wynikach ubezpieczeń komunikacyjnych

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń, obrazującego sytuację po trzech kwartałach 2015 roku, rynek ubezpieczeń zaliczył spadek, zwłaszcza w wyniku technicznym ubezpieczeń komunikacyjnych. Wzrosły natomiast wypłacone przez ubezpieczycieli odszkodowania i świadczenia.

 

Według Polskiej Izby Ubezpieczeń wartość całego rynku ubezpieczeń (40,88 mld zł) była wyższa niż ta uzyskana w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 0,22%), co świadczy o zwiększeniu się wpływów ze składek.

 

Mimo ogólnego wzrostu w przedstawionych przez PIU danych widoczne są jednocześnie spadki w przypisach składki z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, które widoczne były już od początku 2015 roku. Rok wcześniej zakłady zebrały ponad 6060 milionów złotych, co jest kwotą o ponad 42 miliony niższą niż po trzech kwartałach tego roku. Świadczy to o spadku tempa wpływów ze sprzedaży tych ubezpieczeń.

 

W trendzie wzrostu utrzymuje się natomiast sprzedaż polis AC. Po 9 miesiącach towarzystwa ubezpieczeniowe zebrały ponad 4017 milionów złotych, czyli o 2,8% więcej niż w roku ubiegłym.

 

Wartym wspomnienia jest fakt, że wartość wypłaconych odszkodowań i świadczeń wzrosła (w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim o 2,4%) i wyniosła ogółem 25,9 miliardów złotych. Co więcej odszkodowania i świadczenia z tytułu polis OC oszacowano na 5 miliardów złotych (kwota wyższa o 16,3% niż w roku 2014).

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę