Odholowanie skuteczniejsze od kar finansowych?

Obecne obciążenia finansowe za brak OC są wystarczające, a o wiele bardziej skuteczne byłyby inne metody karania

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 25.01.2016, w kategorii:

Według dyrektora Wydziału Rynku Ubezpieczeniowo-Emerytalnego w Biurze Rzecznika Finansowego, Pani Krystyny Krawczyk, obecny poziom kar finansowych związanych z niedopełnieniem obowiązków ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, jest wystarczająco dotkliwy dla większości kierowców i nie powinien być podnoszony.

 

W opinii wyrażonej na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” ekspertka stwierdziła, że wzrost stawek ubezpieczeń komunikacyjnych może przyczynić się do zwiększenia się ilości aut,shutterstock_275188196 które poruszają się po Polskich drogach bez ważnej polisy OC. Jednak dyrektor Wydziału Rynku Ubezpieczeniowo-Emerytalnego uważa, że obecne obciążenia finansowe za brak OC są wystarczające, a o wiele bardziej skuteczne byłyby inne metody karania.

 

Według ekspertki warto byłoby powrócić do koncepcji stosowanej jeszcze kilka lat temu, czyli odholowania nieubezpieczonych aut przez policję. Zauważa również, że najważniejszym i najskuteczniejszym działaniem mającym na celu identyfikację i karanie kierowców poruszających się pojazdami bez ważnej ochrony ubezpieczeniowej jest kontynuacja prac nad monitoringiem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Badanie techniczne a ubezpieczenie samochodu

Badanie techniczne a ubezpieczenie samochodu

KNF planuje ujednolicić wypłaty odszkodowania za szkody osobowe

KNF planuje ujednolicić wypłaty odszkodowania za szkody osobowe

Polisy OC zaczęły przynosić zyski

Polisy OC zaczęły przynosić zyski