Aktualności18 lipca 2017

Jak i gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

Zastanawiasz się, jak kupić ubezpieczenie mieszkania najtaniej? A może nie wiesz, na co zwrócić uwagę analizując oferty ubezpieczycieli? Dobrze trafiłeś! W tym poradniku znajdziesz informacje pomocne przy wyborze odpowiedniej polisy mieszkaniowej oraz informacje o tym, gdzie takie ubezpieczenie można kupić.

Ubezpieczenie mieszkania i domu to produkt, na którego zakup decydujemy się dobrowolnie, aby zabezpieczyć własny majątek. Dobre ubezpieczenie nieruchomości powinno łączyć szeroki zakres ochrony z niską składką. Liczy się także możliwość dopasowania polisy do indywidualnych potrzeb domowników. Dlatego decyzja o tym, gdzie ubezpieczyć mieszkanie powinna być dobrze przemyślana.

Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Przede wszystkim warto wybrać taką polisę, która zabezpieczy nas w najszerszym zakresie. Ubezpieczenie domów i mieszkań należy do bardzo elastycznych produktów, gdzie zakres ochrony można dopasować do własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Warto z tego skorzystać.

Należy pamiętać, żeby przy wyliczeniu składki podać rzeczywistą wartość mieszkania, czyli ani jej nie zawyżać (bo będziemy mieli wyższą składkę), ani nie zaniżać (bo w razie zniszczenia ubezpieczenie nie pokryje naszych strat). Trzeba również sprawdzić, czy polisa obejmuje kradzieże. Często jest to opcja dodatkowa i jeśli chcemy być ubezpieczenie w tym zakresie, to musimy dodatkowo zapłacić.

Wraz z ubezpieczeniem mieszkania można dokupić dodatkowe produkty, które w pakiecie wychodzą taniej. Przykładem może być OC w życiu prywatnym, które obejmuje szkody wyrządzone przez nas samych, domowników, a często także zwierzęta. To niezwykle przydatny dodatek do polisy, nigdy bowiem nie wiemy, kiedy, nawet nieświadomie możemy zniszczyć czyjeś mienie.

Poza tym warto dokładnie przeczytać ogólne warunki umowy, ze szczególnym uwzględnieniem listy wyłączeń. Tam bowiem znajdziemy spis zdarzeń, za które nie otrzymamy odszkodowania.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie?

Największym błędem jest zawarcie umowy w pierwszym lepszym towarzystwie lub firmie poleconej przez znajomego. Najlepsza oferta ubezpieczenia mieszkania to ta dopasowana do indywidualnych potrzeb. Dlatego przed wyborem dobrze jest porównać przynajmniej kilka ofert. Można to zrobić samodzielnie, bez wychodzenia z domu, przy pomocy internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Można też odwiedzić jedną z placówek Superpolisy i z pomocą doradcy przeanalizować oferty kilku firmy.

Kompleksowe porównanie ofert pomoże zorientować się, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania lub domu, a także dobrać odpowiedni zakres ochrony.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 28 sierpnia 2020

Klient żąda, Agent…zarabia

Czytaj dalej
Aktualności 30 stycznia 2015

Strategia PZU 3.0

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę