Strefa Agenta28 czerwca 2016

Mówi się w branży…

Kontynuując idee zbierania i prezentowania komentarzy osób związanych z rynkiem ubezpieczeniowym, ponownie zachęcamy Was do zapoznania się z pięcioma wypowiedziami z ostatnich tygodni, które z branżowego punktu widzenia dotykają ciekawych i ważnych tematów.

 

Komentarz Adama Sankowskiego, prezesa Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych (PIPUiF), na temat zaangażowania agentów ubezpieczeniowych we współpracę z kancelariami odszkodowawczymi:

Przepisy prawa wskazują na jednoznaczną pozycję i rolę jaką agent ubezpieczeniowy odgrywa w relacjach zakład ubezpieczeń – klient. Nie ulega żadnej wątpliwości, że obowiązkiem agenta jest działanie w jak najlepiej pojętym interesie podmiotu zlecającego mu wykonywanie czynności agencyjnych, czyli zakładu ubezpieczeń. To oczywiście nie oznacza, że agent ubezpieczeniowy może pomijać interesy klienta. Troska o właściwą obsługę klientów, polegającą m.in. na oferowaniu produktów adekwatnych do potrzeb i możliwości klienta, wsparcie klienta w procesie likwidacji szkód, itp., powinna być wspólnym zadaniem towarzystwa ubezpieczeniowego i reprezentującego je pośrednika.

 

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

 

Paweł Bednarek, wiceprezes TUnŻ „WARTA” S.A., o nowym produkcie, chroniącym życie i zdrowie swoich klientów oraz o sytuacji ubezpieczeń w Polsce:

Poziom ubezpieczenia Polaków na życie i zdrowie nadal pozostaje na bardzo ograniczonym poziomie. Nadal niewiele jest osób posiadających indywidualną polisę zabezpieczającą ubezpieczonego i jego rodzinę. Z drugiej strony wydatki na życie z roku na rok rosną. Z danych GUS wynika, że przeciętny miesięczny koszt utrzymania rodziny z jednym dzieckiem wynosi ok. 3,5 tys. zł. Nieefektywny system ochrony zdrowia powoduje, że musimy coraz więcej wydawać z własnej kieszeni na leczenie. To sprawia, że bez kompleksowej ochrony możemy narazić rodzinę na poważne problemy finansowe w przypadku choroby lub śmierci. Dlatego oferujemy klientom nowy produkt, którego zakres i wysokość świadczeń można dostosować do indywidualnych potrzeb całej rodziny.

 

Źródło: Warta

 

Wypowiedź Piotra Śliwickiego, prezesa Grupy ERGO Hestia na temat innowacyjnego podejścia do ubezpieczeń oraz nowej platformy ułatwiającej przepływ komunikacji pomiędzy ubezpieczycielem a klientami:

Gdy podjęliśmy decyzję o próbie zbudowania ubezpieczeń od nowa, rozpoznaliśmy trzy wyzwania, z którymi należało się zmierzyć: prostota, nowe partnerstwo i atrakcyjność. Na takich filarach powstał system, filozofia, którą zdefiniowaliśmy jako nowy świat ubezpieczeń. Patrząc na iHestię, zobaczą Państwo zwykły system, ale jeżeli przyjrzeć się uważniej, to znajdzie się tu wszystko. To sama substancja aktyw­na okrojona z niepotrzebnej masy tabletkowej. To esencja, która wprowadza do skomplikowanego świata ubezpieczeń prostotę, intuicyjność i nowoczesność

 

Źródło: Ergo Hestia

 

Sława Cwalińska Weychert, wiceprezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, komentuje aktualną sytuację odszkodowań w Polsce:

W powszechnej świadomości funkcjonuje mit, że sądy przyznają – zgodnie z roszczeniami poszkodowanych – bardzo wysokie świadczenia za szkody osobowe. Nie do końca znajduje to jednak potwierdzenie w naszych statystykach. Pokazują one bowiem, że sądy bardzo starannie miarkują roszczenia za ból i cierpienie osób poszkodowanych w wypadkach drogowych i znacznie ograniczają – w stosunku do roszczeń – poziom kwot zasądzanych z polisy OC sprawcy wypadku.

 

Źródło: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

 

Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU S.A, o tym dlaczego ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC), w życiu prywatnym okazuje się przydatne:

O ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym powinniśmy pomyśleć zarówno na co dzień, jak również planując wakacje. To właśnie w ramach ubezpieczenia naszego domu lub mieszkania albo wykupując polisę turystyczną możemy najczęściej rozszerzyć ochronę o Odpowiedzialność Cywilną – mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer. – Dlaczego warto o tym pomyśleć? Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za swoje działanie. W momencie, gdy wyrządzamy komuś niezamierzoną krzywdę prawo nakazuje nam jej naprawienie. W takich sytuacjach ubezpieczenie OC w życiu prywatnym może okazać się kluczowe także dla naszego portfela.

 

Źródło: Gothaer

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 30 maja 2017

Mówi się w branży …

Czytaj dalej
Strefa Agenta 27 czerwca 2019

MEDIA O NAS – czerwiec 2019

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy