Taka sama ochrona, a różne ceny – ubezpieczenie mieszkania

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 01.03.2017, w kategorii:

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez naszą porównywarkę, cena najtańszego i najdroższego ubezpieczenia mieszkania w Warszawie może różnić się między sobą nawet o 400 zł w zależności od ubezpieczyciela. Podobne rozpiętości cenowe widoczne są również w innych miastach wojewódzkich w całej Polsce.

Raport obejmuje porównanie ofert największych ubezpieczycieli i pokazuje ile za polisę 60-metrowego mieszkania zbudowanego w 2011 r. zapłaci przykładowe małżeństwo. Istotny przy tworzeniu kalkulacji był zakres ochrony nieruchomości, który paradoksalnie, jak się okazało,  nie miał widocznego wpływu na cenę ubezpieczenia. Na potrzeby zestawienia założyliśmy, że właściciele chcą ubezpieczyć mieszkanie od ognia i innych zdarzeń losowych, a także od ryzyka kradzieży z włamaniem, dewastacji, stłuczenia szyb i przepięć. Ponadto polisa powinna zawierać OC w życiu prywatnym, przede wszystkim z obawy przed konsekwencjami zalania mieszkania sąsiadów, i home assistance, zapewniające m.in. pomoc fachowców w razie awarii. W stolicy najtańsze ubezpieczenie spełniające powyższe wymogi kosztuje 279 zł ale jedna z firm proponuje ochronę za o wiele wyższą kwotę 699 zł. Podobnie sytuacja kształtuje się w innych miastach wojewódzkich, np. w Gdańsku Krakowie rozpiętość cenowa pomiędzy skrajnymi ofertami wynosi 550 zł, a w Lublinie i Poznaniu prawie 450 zł.

Przed ostateczną decyzją o zakupie ubezpieczenia należy dokładnie sprawdzić zakres ochrony w umowie. Niektórzy ubezpieczyciele pewne ryzyka włączają do ochrony bez opłat, natomiast inni doliczają dodatkową składkę. Dla przykładu jedna z firm ochronę przed stłuczeniem szyb do sumy 1 000 zł doda do polisy już za 10 zł, w konkurencyjnym zakładzie kosztuje to 85 zł, a w jeszcze innym towarzystwie włączenie tego ryzyka nie jest możliwe.

Decydując się na ubezpieczenie nieruchomości należy zwrócić również uwagę na wyłączenia odpowiedzialności.

Więcej informacji na temat naszych kalkulacji pod linkiem:https://superpolisa.pl/ile-zaplacisz-za-ubezpieczenie-mieszkania-w-swoim-miescie/

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Superpolisa.pl – Placówka z komfortowym designem

Superpolisa.pl – Placówka z komfortowym designem

Laur konsumenta dla polisy turystycznej Warty

Laur konsumenta dla polisy turystycznej Warty

Kobiety za kierownicą

Kobiety za kierownicą