Aktualności1 marca 2017

Taka sama ochrona, a różne ceny – ubezpieczenie mieszkania

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez naszą porównywarkę, cena najtańszego i najdroższego ubezpieczenia mieszkania w Warszawie może różnić się między sobą nawet o 400 zł w zależności od ubezpieczyciela. Podobne rozpiętości cenowe widoczne są również w innych miastach wojewódzkich w całej Polsce.

Raport obejmuje porównanie ofert największych ubezpieczycieli i pokazuje ile za polisę 60-metrowego mieszkania zbudowanego w 2011 r. zapłaci przykładowe małżeństwo. Istotny przy tworzeniu kalkulacji był zakres ochrony nieruchomości, który paradoksalnie, jak się okazało,  nie miał widocznego wpływu na cenę ubezpieczenia. Na potrzeby zestawienia założyliśmy, że właściciele chcą ubezpieczyć mieszkanie od ognia i innych zdarzeń losowych, a także od ryzyka kradzieży z włamaniem, dewastacji, stłuczenia szyb i przepięć. Ponadto polisa powinna zawierać OC w życiu prywatnym, przede wszystkim z obawy przed konsekwencjami zalania mieszkania sąsiadów, i home assistance, zapewniające m.in. pomoc fachowców w razie awarii. W stolicy najtańsze ubezpieczenie spełniające powyższe wymogi kosztuje 279 zł ale jedna z firm proponuje ochronę za o wiele wyższą kwotę 699 zł. Podobnie sytuacja kształtuje się w innych miastach wojewódzkich, np. w Gdańsku Krakowie rozpiętość cenowa pomiędzy skrajnymi ofertami wynosi 550 zł, a w Lublinie i Poznaniu prawie 450 zł.

Przed ostateczną decyzją o zakupie ubezpieczenia należy dokładnie sprawdzić zakres ochrony w umowie. Niektórzy ubezpieczyciele pewne ryzyka włączają do ochrony bez opłat, natomiast inni doliczają dodatkową składkę. Dla przykładu jedna z firm ochronę przed stłuczeniem szyb do sumy 1 000 zł doda do polisy już za 10 zł, w konkurencyjnym zakładzie kosztuje to 85 zł, a w jeszcze innym towarzystwie włączenie tego ryzyka nie jest możliwe.

Decydując się na ubezpieczenie nieruchomości należy zwrócić również uwagę na wyłączenia odpowiedzialności.

Więcej informacji na temat naszych kalkulacji pod linkiem:https:////ile-zaplacisz-za-ubezpieczenie-mieszkania-w-swoim-miescie/

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 19 kwietnia 2018

Mówi się w branży

Czytaj dalej
Aktualności 24 września 2015

Media o nas – Wrzesień 2015

Czytaj dalej
Aktualności 21 czerwca 2016

Dialog sposobem na sprzedaż

Czytaj dalej
Aktualności 30 lipca 2020

Lipiec 2020

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę