Ubezpieczenie mieszkania dla najemcy i właściciela

Dobre ubezpieczenie mieszkania zapewnia ochronę najemcy, właścicielowi, a także sąsiadom, np. wtedy gdy dojdzie do zalania ich mieszkania.

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 19.10.2015, w kategorii:

Na łamach dzisiejszej Rzeczpospolitej opublikowany został wywiad z Anną Materny z Gothaer TU SA, która tłumaczy zalety ubezpieczeń mieszkaniowych dla najemców i wynajmujących.

Według eksperta Gothaer bardzo istotne jest, aby wszystkie strony zaangażowane w transakcję najmu nieruchomości miały świadomość korzyści płynących z posiadania polisy. Dobre ubezpieczenie mieszkania zapewnia bowiem ochronę najemcy, właścicielowi lokalu, a także sąsiadom, np. wtedy gdy dojdzie do zalania ich mieszkania.

Nowe rozwiązania w ubezpieczeniu nieruchomości

fot. ubezpieczenia dla najemców i wynajmujących

 Warto odnotować, że również Superpolisa.pl komentowała niedawno ten temat w innym artykule Rzeczpospolitej. Tekst „Polisa nie tylko dla właściciela” ukazał się w gazecie 7 września 2015 roku.

 

Nasz ekspert, Bartłomiej Behnke, radził wówczas m.in., że: „Najemca powinien rozważyć zakup ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, ponieważ na nim spocznie odpowiedzialność za naprawę szkód, jeśli to z jego winy poszkodowane zostaną osoby trzecie”. Ponadto przypomnieliśmy czytelnikom, że nie muszą obawiać się sytuacji, w której z ochrony należącej do najemcy skorzysta właściciel nieruchomości i odwrotnie. Jest tak, ponieważ „zgłaszając się do ubezpieczyciela po rekompensatę, zawsze należy podać numer polisy ubezpieczeniowej, z której przeprowadzony będzie proces likwidacji szkody”.

Ubezpieczenia mieszkaniowe w kontekście wynajmu lokalu są, jak widać, coraz głośniejszym medialnie tematem, na którym zwracają uwagę zarówno dziennikarze, jak i przedstawiciele branży ubezpieczeniowej.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Najcenniejsze marki franczyzowe” – Gazeta Finansowa

„Najcenniejsze marki franczyzowe” – Gazeta Finansowa

Aviva coraz bardziej cyfrowa

Aviva coraz bardziej cyfrowa

Aktualny stan wypłat zadośćuczynień w Polsce

Aktualny stan wypłat zadośćuczynień w Polsce