Ubezpieczenie mieszkania dla najemcy i właściciela

Dobre ubezpieczenie mieszkania zapewnia ochronę najemcy, właścicielowi, a także sąsiadom, np. wtedy gdy dojdzie do zalania ich mieszkania.

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 19.10.2015, w kategorii:

Na łamach dzisiejszej Rzeczpospolitej opublikowany został wywiad z Anną Materny z Gothaer TU SA, która tłumaczy zalety ubezpieczeń mieszkaniowych dla najemców i wynajmujących.

Według eksperta Gothaer bardzo istotne jest, aby wszystkie strony zaangażowane w transakcję najmu nieruchomości miały świadomość korzyści płynących z posiadania polisy. Dobre ubezpieczenie mieszkania zapewnia bowiem ochronę najemcy, właścicielowi lokalu, a także sąsiadom, np. wtedy gdy dojdzie do zalania ich mieszkania.

Nowe rozwiązania w ubezpieczeniu nieruchomości

fot. ubezpieczenia dla najemców i wynajmujących

 Warto odnotować, że również Superpolisa.pl komentowała niedawno ten temat w innym artykule Rzeczpospolitej. Tekst „Polisa nie tylko dla właściciela” ukazał się w gazecie 7 września 2015 roku.

 

Nasz ekspert, Bartłomiej Behnke, radził wówczas m.in., że: „Najemca powinien rozważyć zakup ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, ponieważ na nim spocznie odpowiedzialność za naprawę szkód, jeśli to z jego winy poszkodowane zostaną osoby trzecie”. Ponadto przypomnieliśmy czytelnikom, że nie muszą obawiać się sytuacji, w której z ochrony należącej do najemcy skorzysta właściciel nieruchomości i odwrotnie. Jest tak, ponieważ „zgłaszając się do ubezpieczyciela po rekompensatę, zawsze należy podać numer polisy ubezpieczeniowej, z której przeprowadzony będzie proces likwidacji szkody”.

Ubezpieczenia mieszkaniowe w kontekście wynajmu lokalu są, jak widać, coraz głośniejszym medialnie tematem, na którym zwracają uwagę zarówno dziennikarze, jak i przedstawiciele branży ubezpieczeniowej.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Czego nie obejmie polisa mieszkaniowa?

Czego nie obejmie polisa mieszkaniowa?

Marzec 2018

Marzec 2018

Jaka polisa na ferie?

Jaka polisa na ferie?