Atak na Allianz – uwaga na złośliwe oprogramowanie

Allianz wystosował do odbiorców wiadomości e-mail apel, w którym prosił o nie klikanie w przesłane linki i nie pobieranie załączników.

Admin Administrator Admin Administrator
Opublikowano: 20.09.2015, w kategorii:

We wrześniu ofiarą cyberprzestępców padł Allianz. W imieniu ubezpieczyciela do wielu agentów rozesłane zostały fałszywe e-maile, których zadaniem było nakłonienie odbiorców do pobrania złośliwego oprogramowania.

To, co spotkało Allianz, to klasyczny przykład tzw. phishingu, jak z języka angielskiego nazywa się rodzaj oszustwa, polegającego na podszywaniu się pod kogoś innego lub pod jakąś instytucję (np. firmę), aby wyłudzić informacje lub zmusić ofiary ataków do wykonania określonych czynności. W odpowiedzi na tę sytuację Allianz wystosował do odbiorców wiadomości e-mail apel, w którym prosił o nie klikanie w przesłane linki, nie pobieranie załączników oraz niezwłoczne informowanie swojego Wydziału Bezpieczeństwa Informacji, jeśli ktoś zastosował się do poleceń przesłanych przez oszustów.

Podajemy tę informację ku przestrodze i przypominamy, że wszelkie tego typu sytuacje, każdego podejrzanego e-maila możecie zgłaszać do nas na adres pomoc@superpolisa.pl, abyśmy mogli zweryfikować autentyczność wiadomości.

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Gothaer wprowadza BLS, ceny polis bez zmian

Gothaer wprowadza BLS, ceny polis bez zmian

Współwłaściciel zza wschodniej granicy

Współwłaściciel zza wschodniej granicy

Nie dla Rzecznika Finansowego

Nie dla Rzecznika Finansowego