Atak na Allianz – uwaga na złośliwe oprogramowanie

Allianz wystosował do odbiorców wiadomości e-mail apel, w którym prosił o nie klikanie w przesłane linki i nie pobieranie załączników.

Admin Administrator Admin Administrator
Opublikowano: 20.09.2015, w kategorii:

We wrześniu ofiarą cyberprzestępców padł Allianz. W imieniu ubezpieczyciela do wielu agentów rozesłane zostały fałszywe e-maile, których zadaniem było nakłonienie odbiorców do pobrania złośliwego oprogramowania.

To, co spotkało Allianz, to klasyczny przykład tzw. phishingu, jak z języka angielskiego nazywa się rodzaj oszustwa, polegającego na podszywaniu się pod kogoś innego lub pod jakąś instytucję (np. firmę), aby wyłudzić informacje lub zmusić ofiary ataków do wykonania określonych czynności. W odpowiedzi na tę sytuację Allianz wystosował do odbiorców wiadomości e-mail apel, w którym prosił o nie klikanie w przesłane linki, nie pobieranie załączników oraz niezwłoczne informowanie swojego Wydziału Bezpieczeństwa Informacji, jeśli ktoś zastosował się do poleceń przesłanych przez oszustów.

Podajemy tę informację ku przestrodze i przypominamy, że wszelkie tego typu sytuacje, każdego podejrzanego e-maila możecie zgłaszać do nas na adres IOD@allianz.pl, abyśmy mogli zweryfikować autentyczność wiadomości.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Od czerwca do sierpnia najwięcej wypadków drogowych z udziałem dzieci

Od czerwca do sierpnia najwięcej wypadków drogowych z udziałem dzieci

Mówi się w branży …

Mówi się w branży …

Polisa szyta na miarę dla turysty

Polisa szyta na miarę dla turysty