GUS: finanse i ubezpieczenia znów z najwyższą oceną koniunktury

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 12.11.2018, w kategorii:

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS) mimo iż przedsiębiorcy z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oceniają koniunkturę mniej korzystnie niż we wrześniu, to poziom wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w tej działalności jest najwyższy spośród wszystkich badanych sekcji.

Z raportu GUS wynika, że w październiku wskaźnik w finansach i ubezpieczeniach kształtuje się na poziomie plus 25,4 (plus 27,1 we wrześniu). Blisko trzydzieści procent badanych firm (29,4%) odnotowuje poprawę koniunktury, a zaledwie 4% – jej pogorszenie (odpowiednio 31,1% i 4,1% w poprzednim miesiącu). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Korzystne diagnozy popytu i sprzedaży nie zmieniają się, a prognozy na przyszłość są lepsze od formułowanych przed miesiącem, choć aktualna sytuacja finansowa i związane z nią przewidywania są mniej pozytywne od notowanych we wrześniu. Opóźnienia płatności za wykonane usługi nie zmieniają się, a dyrektorzy jednostek planują dalszy wzrost zatrudnienia. W najbliższych trzech miesiącach można spodziewać się niewielkiego spadku cen.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Na jaką polisę szkoda pieniędzy – Dziennik Bałtycki

Na jaką polisę szkoda pieniędzy – Dziennik Bałtycki

Wyższe składki za samochody elektryczne

Wyższe składki za samochody elektryczne

Nie pozwól, aby nieprzewidziane wydarzenia zepsuły Ci majówkę

Nie pozwól, aby nieprzewidziane wydarzenia zepsuły Ci majówkę