GUS: finanse i ubezpieczenia znów z najwyższą oceną koniunktury

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 12.11.2018, w kategorii:

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS) mimo iż przedsiębiorcy z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oceniają koniunkturę mniej korzystnie niż we wrześniu, to poziom wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w tej działalności jest najwyższy spośród wszystkich badanych sekcji.

Z raportu GUS wynika, że w październiku wskaźnik w finansach i ubezpieczeniach kształtuje się na poziomie plus 25,4 (plus 27,1 we wrześniu). Blisko trzydzieści procent badanych firm (29,4%) odnotowuje poprawę koniunktury, a zaledwie 4% – jej pogorszenie (odpowiednio 31,1% i 4,1% w poprzednim miesiącu). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Korzystne diagnozy popytu i sprzedaży nie zmieniają się, a prognozy na przyszłość są lepsze od formułowanych przed miesiącem, choć aktualna sytuacja finansowa i związane z nią przewidywania są mniej pozytywne od notowanych we wrześniu. Opóźnienia płatności za wykonane usługi nie zmieniają się, a dyrektorzy jednostek planują dalszy wzrost zatrudnienia. W najbliższych trzech miesiącach można spodziewać się niewielkiego spadku cen.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

UFG. Mniej wypadków, więcej wypłat

UFG. Mniej wypadków, więcej wypłat

Ubezpieczenie na Boże Narodzenie

Ubezpieczenie na Boże Narodzenie