Aktualności12 listopada 2018

GUS: finanse i ubezpieczenia znów z najwyższą oceną koniunktury

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS) mimo iż przedsiębiorcy z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oceniają koniunkturę mniej korzystnie niż we wrześniu, to poziom wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w tej działalności jest najwyższy spośród wszystkich badanych sekcji.

Z raportu GUS wynika, że w październiku wskaźnik w finansach i ubezpieczeniach kształtuje się na poziomie plus 25,4 (plus 27,1 we wrześniu). Blisko trzydzieści procent badanych firm (29,4%) odnotowuje poprawę koniunktury, a zaledwie 4% – jej pogorszenie (odpowiednio 31,1% i 4,1% w poprzednim miesiącu). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Korzystne diagnozy popytu i sprzedaży nie zmieniają się, a prognozy na przyszłość są lepsze od formułowanych przed miesiącem, choć aktualna sytuacja finansowa i związane z nią przewidywania są mniej pozytywne od notowanych we wrześniu. Opóźnienia płatności za wykonane usługi nie zmieniają się, a dyrektorzy jednostek planują dalszy wzrost zatrudnienia. W najbliższych trzech miesiącach można spodziewać się niewielkiego spadku cen.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 2 lutego 2015

O podwyżkach OC

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę