Aktualności20 grudnia 2018

Mówi się w branży

Miniony miesiąc obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Sytuacje na rynku ubezpieczeń skomentowali: prezes Benefii Ubezpieczenia Michał Gomowski, prezes zarządu UNIQA Polska Jarosław Matusiewicz, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Compensa TU Damian Andruszkiewicz oraz prezydent i CEO Atlantic Council Frederick Kempe.

 

1. Michał Gomowski, prezes Benefii Ubezpieczenia skomentował ofertę Compensa TU w zakresie oferowania zakupu abonamentowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Dzięki współpracy hiPRO, Inbank i Benefii jest możliwość nabycia produktu ochronnego z poziomu aplikacji mobilnej.

– Klienci, przenosząc doświadczenia z innych branż, oczekują, że podobnie jak w przypadku zakupu typowych towarów czy usług, również w ubezpieczeniach płatność ratalna za usługę będzie prosta i szybka, a przy tym będzie odbywała się w trakcie procesu zakupowego i nie wymagała dodatkowych aktywności od klienta. Dzięki współpracy z Inbankiem od teraz jest to możliwe dla użytkowników aplikacji Benefia24.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

 

2. Jarosław Matusiewicz, prezes zarządu UNIQA Polska

Utrzymanie pozycji lidera na rynku ubezpieczeń mieszkalnictwa i wzrost przypisu składki brutto w tym segmencie o połowę w ciągu 5 lat oraz modyfikacja modelu sprzedaży w postaci utworzenia 15 biur regionalnych – to główne elementy nowej strategii UNIQA Polska na lata 2019-23.

Ubezpieczamy 70% zasobów mieszkaniowych w kraju pod względem ilościowym. To jest klient, którego bardzo dobrze znamy i mamy z nim relacje od lat. Doszliśmy do wniosku, że to podejście do pracy z klientem należy zmultiplikować i wyodrębniliśmy trzy subobszary – UNIQA dla Mieszkalnictwa, UNIQA dla Ciebie i UNIQA dla Biznesu. Mamy różne cele strategiczne w tych obszarach, ale celem nadrzędnym jest postawienie klienta w centrum. Chcemy też być pracodawcą, który zaangażuje swoich pracowników, oraz firmą bardzo innowacyjną, co rozumiemy przede wszystkim jako uproszczenie procesów i komunikacji z klientami.

 Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

 

3. Damian Andruszkiewicz, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Compensa TU komentuje decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). Dotyczy ono wypłaty odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych także w sytuacjach, kiedy pasażer stojącego pojazdu, otwierając drzwi uszkodzi inne auto.

– Wyrok TSUE jest ważny, ponieważ nie pozostawia wątpliwości, w jaki sposób w świetle prawa na szczeblu europejskim należy interpretować tego rodzaju zdarzenia. Stanowi zatem istotną wskazówkę zarówno dla ubezpieczycieli, jak i dla sądów, które niekiedy także są angażowane w rozstrzyganie sporów o przyznanie odszkodowania i jego wysokość. Nie oznacza to jednak, że do tej pory szkody wyrządzane przez pasażerów były automatycznie wykluczane jako podstawa do wypłaty pieniędzy poszkodowanemu. Każda sprawa jest zawsze rozpatrywana indywidualnie, bo przyczyny szkód są bardzo różne, składa się na niewiele.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

 

4. Prezydent i CEO Atlantic Council, Frederick Kempe skomentował partnerstwo strategiczne PZU z Atlantic Council. W ramach porozumienia ubezpieczyciel będzie wspierać organizowane przez Atlantic Council obchody stulecia dotyczące współpracy pomiędzy USA a Polską, a także działać w sprawie pogłębiania sojuszu strategicznego i relacji gospodarczych pomiędzy oboma krajami.

– Misją Atlantic Council jest współpraca z sojusznikami w celu zabezpieczenia przyszłości, ale nie możemy realizować tej wizji sami. Naszymi sojusznikami są wiodące firmy. Europa Środkowa, z Polską na czele, ma potencjał, aby stać się ważnym ośrodkiem napędzającym wzrost gospodarczy, innowacyjną politykę i odważne koncepcje dotyczące przyszłości, a partnerzy tacy jak PZU pomogą nam stawić czoła wyzwaniom tego stulecia.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę