Gothaer wprowadza BLS, ceny polis bez zmian

Bezpośrednią likwidację szkód dostępna już jest u ubezpieczycieli odpowiadających za dwie trzecie rynku OC. Niedługo z BLS skorzystają także klienci

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 13.04.2015, w kategorii:

Bezpośrednią likwidację szkód dostępna już jest u ubezpieczycieli odpowiadających za dwie trzecie rynku OC. Niedługo z BLS skorzystają także klienci towarzystwa ubezpieczeniowego Gothaer.

Gothaer od wielu miesięcy pracuje nad udostępnieniem swoim klientom możliwości korzystania z systemu bezpośredniej likwidacji szkód. Zakończenie prac nad tym projektem zaplanowano na 11 maja, kiedy to ubezpieczyciel zaoferuje swoim klientom BLS na własnych zasadach. Jednolity model wypracowany przez PIU udostępniony zostanie 15 października.

Doświadczenie krajów europejskich pokazuje, że wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód dla posiadaczy polis OC jest znacznym ułatwieniem. W przypadku korzystania z BLS wypłatą odszkodowania lub naprawą zniszczonego samochodu zajmuje się towarzystwo ubezpieczeń, w którym poszkodowany zakupił OC. Jednak w związku z zwiększonym nakładem prac po stronie ubezpieczycieli, polscy kierowcy obawiali się znaczących podwyżek cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, póki co bezpodstawnie.

Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer zapewnia, że wprowadzenie BLS nie będzie miało wpływu na wysokość cen polisy.

28154297_m

fot. Gothaer wprowadza BLS

 Sam bezpośredni system likwidacji szkód nie spowoduje podniesienia składek ubezpieczeniowych – powiedziała Anna Włodarczyk-Moczkowska w rozmowie z agencję informacyjną Newseria Biznes.

Szefowa ubezpieczyciela wspomina również o nadziejach pokładanych w nowym systemie likwidacji szkód, który w dłuższej perspektywie przyczynić się może do przerwania tzw. wojny cenowej ubezpieczycieli.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jak tanio kupić ubezpieczenie OC?

Jak tanio kupić ubezpieczenie OC?

„Jedziemy za zagraniczny urlop” – Express Bydgoski

„Jedziemy za zagraniczny urlop” – Express Bydgoski

Lipiec 2018

Lipiec 2018