Aktualności13 kwietnia 2015

Gothaer wprowadza BLS, ceny polis bez zmian

Bezpośrednią likwidację szkód dostępna już jest u ubezpieczycieli odpowiadających za dwie trzecie rynku OC. Niedługo z BLS skorzystają także klienci towarzystwa ubezpieczeniowego Gothaer.

Gothaer od wielu miesięcy pracuje nad udostępnieniem swoim klientom możliwości korzystania z systemu bezpośredniej likwidacji szkód. Zakończenie prac nad tym projektem zaplanowano na 11 maja, kiedy to ubezpieczyciel zaoferuje swoim klientom BLS na własnych zasadach. Jednolity model wypracowany przez PIU udostępniony zostanie 15 października.

Doświadczenie krajów europejskich pokazuje, że wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód dla posiadaczy polis OC jest znacznym ułatwieniem. W przypadku korzystania z BLS wypłatą odszkodowania lub naprawą zniszczonego samochodu zajmuje się towarzystwo ubezpieczeń, w którym poszkodowany zakupił OC. Jednak w związku z zwiększonym nakładem prac po stronie ubezpieczycieli, polscy kierowcy obawiali się znaczących podwyżek cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, póki co bezpodstawnie.

Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer zapewnia, że wprowadzenie BLS nie będzie miało wpływu na wysokość cen polisy.

28154297_m
fot. Gothaer wprowadza BLS

 Sam bezpośredni system likwidacji szkód nie spowoduje podniesienia składek ubezpieczeniowych – powiedziała Anna Włodarczyk-Moczkowska w rozmowie z agencję informacyjną Newseria Biznes.

Szefowa ubezpieczyciela wspomina również o nadziejach pokładanych w nowym systemie likwidacji szkód, który w dłuższej perspektywie przyczynić się może do przerwania tzw. wojny cenowej ubezpieczycieli.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 6 czerwca 2019

Rok na rynku marki Link4 Mama

Czytaj dalej
Aktualności 8 sierpnia 2019

Komunikacja w 12 ratach UNIQA

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy