Aktualności14 grudnia 2015

Kary za brak OC niższe w Polsce niż w Europie

Z informacji zebranych przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, na temat sankcji za brak ubezpieczenia OC w państwach europejskich, wynika, że kary w tych krajach są znacznie wyższe niż w Polsce.  

 

PBUK przestrzega przed podróżowaniem po Starym Kontynencie, bez posiadania ważnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Kary nie tylko są surowsze, ale również, w kilku europejskich państwach, za wykroczenia grozi nawet konfiskata pojazdu lub więzienie.

 

Według danych zgromadzonych przez PBUK, polskie prawo wcale nie jest surowe dla nieodpowiedzialnych kierowców pojazdów. Mimo wzrostu wysokości kary za brak OC, w przyszłym roku brak polisy kosztować będzie właścicieli samochodów osobowych 3,7 tys. zł, to we Francji kwota ta jest czterokrotnie, a w Luksemburgu nawet jedenaście razy wyższa.

 

Sankcje za brak ubezpieczenia dotyczą wszystkich użytkowników dróg, nie jest więc ważne czy kierowca jest obywatelem danego państwa, czy też podróżującym przez jego terytorium. Nieodpowiedzialni kierowcy zapłacą więc kary, których wysokość będzie ustalona w przepisach kraju, w którym został zatrzymany.

PF

 

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę