Kary za brak OC niższe w Polsce niż w Europie

polskie prawo wcale nie jest surowe dla nieodpowiedzialnych kierowców pojazdów

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 14.12.2015, w kategorii:

Z informacji zebranych przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, na temat sankcji za brak ubezpieczenia OC w państwach europejskich, wynika, że kary w tych krajach są znacznie wyższe niż w Polsce.  

 

PBUK przestrzega przed podróżowaniem po Starym Kontynencie, bez posiadania ważnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Kary nie tylko są surowsze, ale również, w kilku europejskich państwach, za wykroczenia grozi nawet konfiskata pojazdu lub więzienie.

 

Według danych zgromadzonych przez PBUK, polskie prawo wcale nie jest surowe dla nieodpowiedzialnych kierowców pojazdów. Mimo wzrostu wysokości kary za brak OC, w przyszłym roku brak polisy kosztować będzie właścicieli samochodów osobowych 3,7 tys. zł, to we Francji kwota ta jest czterokrotnie, a w Luksemburgu nawet jedenaście razy wyższa.

 

Sankcje za brak ubezpieczenia dotyczą wszystkich użytkowników dróg, nie jest więc ważne czy kierowca jest obywatelem danego państwa, czy też podróżującym przez jego terytorium. Nieodpowiedzialni kierowcy zapłacą więc kary, których wysokość będzie ustalona w przepisach kraju, w którym został zatrzymany.

PF

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Niedługo zapłacimy więcej za OC

Niedługo zapłacimy więcej za OC

Premiera spektaklu „Niezwyciężony” w Teatrze 6.piętro

Premiera spektaklu „Niezwyciężony” w Teatrze 6.piętro

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC jada w górę – Dziennik Bałtycki

Ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC jada w górę – Dziennik Bałtycki