Aktualności12 lutego 2016

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych rośnie

Z udostępnionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych wynika, że rynek ubezpieczeń zdrowotnych systematycznie rośnie. Od stycznia do września ubiegłego roku wydaliśmy na prywatne ubezpieczenia zdrowotne 356 mln zł. To o 24% więcej niż rok wcześniej.

O tym, że prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością pisaliśmy już po pierwszym kwartale ubiegłego roku, kiedy to PIU odnotowała o jedną trzecią więcej tego typu polis niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Po trzech kwartałach 2015 roku Izba podała, że wydaliśmy na ubezpieczenia zdrowotne łącznie 356 mln zł, to kwota o 24% wyższa niż w rok wcześniej. Co ciekawe w tym okresie liczba ubezpieczonych wzrosła do 1,3 mln (to jest o 32%).

Coraz więcej Polaków docenia komfort szybkiego dostępu do lekarzy i świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela, o czym świadczy zauważalny przyrost liczby ubezpieczonych w segmencie polis indywidualnych. W okresie od stycznia do września ubiegłego roku sprzedano aż 244 tys. takich polis. Na znacznym poziomie utrzymuje się także wzrost ubezpieczeń grupowych. W ocenie Doroty M. Fal, doradcy zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych, stabilny wzrost segmentu grupowego o blisko 30 % – zarówno wartościowy jak i ilościowy – pozwala sądzić, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na tego typu ochronę.

shutterstock_285687467I choć segment prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych rozwija się dynamicznie, to nadal pozostaje niszą polskiego rynku ubezpieczeń. Jego wartość, mierzona przypisem składki, wyniosła po III kw. 2015 r. nieco ponad 40 mld zł. Nie zmienia to faktu, że obecnie na rynku funkcjonuje kilkanaście zakładów proponujących tego typu produkty, z czego kilka z nich silnie konkuruje ze sobą korzystną na klientów ofertą. Aby wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie zdrowotne, warto skorzystać z pomocy jednego z naszych doradców.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 11 stycznia 2018

Gothaer: polisy na ferie zimowe

Czytaj dalej
Aktualności 22 lipca 2019

Bezpieczne wakacje z PZU

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy