Rynek ubezpieczeń zdrowotnych rośnie

Coraz więcej Polaków docenia komfort szybkiego dostępu do lekarzy i świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 12.02.2016, w kategorii:

Z udostępnionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych wynika, że rynek ubezpieczeń zdrowotnych systematycznie rośnie. Od stycznia do września ubiegłego roku wydaliśmy na prywatne ubezpieczenia zdrowotne 356 mln zł. To o 24% więcej niż rok wcześniej.

O tym, że prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością pisaliśmy już po pierwszym kwartale ubiegłego roku, kiedy to PIU odnotowała o jedną trzecią więcej tego typu polis niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Po trzech kwartałach 2015 roku Izba podała, że wydaliśmy na ubezpieczenia zdrowotne łącznie 356 mln zł, to kwota o 24% wyższa niż w rok wcześniej. Co ciekawe w tym okresie liczba ubezpieczonych wzrosła do 1,3 mln (to jest o 32%).

Coraz więcej Polaków docenia komfort szybkiego dostępu do lekarzy i świadczeń oferowanych przez ubezpieczyciela, o czym świadczy zauważalny przyrost liczby ubezpieczonych w segmencie polis indywidualnych. W okresie od stycznia do września ubiegłego roku sprzedano aż 244 tys. takich polis. Na znacznym poziomie utrzymuje się także wzrost ubezpieczeń grupowych. W ocenie Doroty M. Fal, doradcy zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych, stabilny wzrost segmentu grupowego o blisko 30 % – zarówno wartościowy jak i ilościowy – pozwala sądzić, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na tego typu ochronę.

shutterstock_285687467I choć segment prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych rozwija się dynamicznie, to nadal pozostaje niszą polskiego rynku ubezpieczeń. Jego wartość, mierzona przypisem składki, wyniosła po III kw. 2015 r. nieco ponad 40 mld zł. Nie zmienia to faktu, że obecnie na rynku funkcjonuje kilkanaście zakładów proponujących tego typu produkty, z czego kilka z nich silnie konkuruje ze sobą korzystną na klientów ofertą. Aby wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie zdrowotne, warto skorzystać z pomocy jednego z naszych doradców.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Drastyczne podwyżki OC! – Fakt

Drastyczne podwyżki OC! – Fakt

Można znaleźć dobrą i niedrogą polisę turystyczną

Można znaleźć dobrą i niedrogą polisę turystyczną

Generali: HomeSmart pomoże zlikwidować szkodę

Generali: HomeSmart pomoże zlikwidować szkodę