Katastrofa samolotu ubezpieczonego przez Allianz

Allianz potwierdziło, że było głównym ubezpieczycielem samolotu Lufthansa’s Germanwings, który lecący z Barcelony do Dusseldorfu rozbił się w Alpach Prowansalskich

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 27.03.2015, w kategorii:

Allianz potwierdziło, że było głównym ubezpieczycielem samolotu Lufthansa’s Germanwings, który lecący z Barcelony do Dusseldorfu rozbił się w Alpach Prowansalskich we wtorkowe przedpołudnie – donosi agencja Reuters. Na pokładzie znajdowało się 150 osób. Francuskie władze poinformowały, że nikt nie przeżył katastrofy.

Głównym ubezpieczycielem samolotu było niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz. Przedstawiciele ubezpieczyciela poinformowali, że są gotowi wesprzeć klienta tak szybko, jak to będzie możliwe. Allianz pomocy udzieli wraz z innymi towarzystwami, które także ubezpieczały maszynę linii Germanwings. Była ona częściowo ubezpieczona również przez AIG. Bowiem z zasady samoloty obejmuje się ochroną przez kilka firm. Wszystko po to, by jeden ubezpieczyciel nie brał na siebie tak dużego ryzyka. Według szacunków anonimowych informatorów z branży wynika, że ubezpieczenie maszyny mogło sięgać kwoty 6-7 mln dolarów.

 

21454318_m

fot. Ubezpieczyciel wspiera klienta

 

 Niemieckie towarzystwo ubezpieczało również samoloty z trzech wielkich katastrof, które miały miejsce w ubiegłym roku. Allianz odpowiadał za straty samolotu malezyjskich linii lotniczych AirAsia, których wartość szacowano na minimum 100 mln dolarów. Ubezpieczyciel był też głównym ubezpieczycielem samolotu zaginionego w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach podczas lotu z Kuala Lumpur do Pekinu oraz maszyny zestrzelonej 17 lipca nad terytorium Ukrainy.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Coraz więcej wypadków z nieubezpieczonymi obcokrajowcami

Coraz więcej wypadków z nieubezpieczonymi obcokrajowcami

Jak wygląda ubezpieczenie dla piłkarzy?

Jak wygląda ubezpieczenie dla piłkarzy?

Szkolne ubezpieczenie, czy indywidualna polisa NNW?

Szkolne ubezpieczenie, czy indywidualna polisa NNW?