Aktualności26 stycznia 2017

Jakie ubezpieczenie na zimowy urlop?

Jak wynika z raportu „Zimowe Zwyczaje Polaków”, większość respondentów udających się na zimowe wyjazdy narciarsko-snowboardowe organizuje je samodzielnie. Planowanie urlopu na własną rękę ma wiele zalet, ale może być też kłopotliwe. Podczas gdy biura podróży w ramach wycieczek oferują podstawowe polisy ubezpieczeniowe, prywatny organizator musi o nie zadbać sam. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę?

Wyjeżdżając na zimowy urlop za granicę bardzo istotne jest odpowiednie ubezpieczenie. Kupując polisę na narty trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby ochrona obejmowała refundację kosztów leczenia na odpowiednio wysokim poziomie, a także pozwalała na skorzystanie z ratownictwa medycznego w górach. W Polsce, dla ubezpieczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ratownictwo górskie jest darmowe. Natomiast w Austrii czy we Włoszech trzeba za nie zapłacić. Za granicą kosztowny jest także transport medyczny ze stoku do szpitala. Należy pamiętać również o ewentualnym powrocie do Polski, dobra polisa powinna zapewniać pokrycie kosztów transportu. Mając na uwadze wszystkie wyżej wymienione koszty, okazuje się, że ubezpieczenie zawsze będzie tańsze od pomocy niezbędnej w momencie nieprzewidzianego zdarzenia.

Do ochrony warto też dołączyć OC w życiu prywatnym, które może przydać się, jeśli to my spowodujemy wypadek na stoku. Ważne jest też ubezpieczenie bagażu wraz ze sprzętem sportowym, a także NNW – te elementy również mogą wejść w skład ubezpieczenia turystycznego. Kontaktując się z agentem ubezpieczeniowym lub kupując polisę przy pomocy naszej porównywarki należy pamiętać, aby poinformować ubezpieczyciela o tym, jakie aktywności będą umilały nam wyjazd.  Fani sportów ekstremalnych muszą wiedzieć, że te dyscypliny są obarczone wysokim ryzykiem, a więc wymagają rozszerzonej ochrony ubezpieczeniowej.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę